BOGVIK blue liner exported to the UK
BOGVIK blue liner exported to the UK

The customer is the largest distributor of crusher liners in the UK

5d8535869bd2204b7d8714ba03a51a4.jpg

8a281f4ab63b38ccd12d722929e21ec.jpg

16cfbbe39b8c4311586a3b605ec82dc.jpg

80e99b63aef1960f49b5997288fb237.jpg

156ff38333e0c51b801ba9d649ff172.jpg

324f54a5b06903fd990709ef44f69a6.jpg

685e05826cd4efca73ce6ec464cd954.jpg

4454dd894dd56125295cf5496d04685.jpg


One month ago, a good customer of BOGVIK put   forward some suggestions to us:
    Fernando,
    The situation is getting difficult…
    My main concerns today are :
    1/ the impact of the transport cost by sea that is close to 25% of the   total value
    2/ the delivery time of the containers that is postponed every time due to   the alck of vessels and containers
    3/ steel price increase
    All in all it means that we pay the parts at least 2 months before we get   them, so from a financial point of view my boss is pushing me to find a   solution.
    My idea would be to plan some consignement stock at Bogvik in order to   reduce the lead time and pay the goods 30 days after release of your   warehouse."
    The customer is right, it is really difficult to do business   now.....
    BOGVIK always thinks from the perspective of customers, so we have prepared   some hot-selling crusher parts stcoks for customers' reference:
    If you are interested in the following stocks, please let me know.
    They can be shipped from my warehouse at any time.
    Please contact us now for a quote: sales@bogvik.com
NOBrandModelDescriptionParts   NumberQtyUnit WeightKgTotalkgMaterial
1SANDVIKCS430/S3800Mantle   A442.84701755755Mn18%Cr2%
2SANDVIKCS430/S3800Mantle   B442.84711655655Mn18%Cr2%
3SANDVIKCS430/S3800Concave   MC452.1464-9011524524Mn18%Cr2%
4SANDVIKCS430/S3800Concave 452.1465696576Mn18%Cr2%
5SANDVIKCS430/S3800UPR   CONCAVE C442.8485686516Mn18%Cr2%
6SANDVIKCS430/S3800LWR   CONCAVE C442.84781510510Mn18%Cr2%
7SANDVIKCS430/S3800LWR   CONCAVE EC442.84771511511Mn18%Cr2%
8SANDVIKCS430/S3800CONCAVE   UPPER442.8484674444Mn18%Cr2%
9SANDVIKCS440/S4800UPR   CONCAVE EC442.8115896768Mn18%Cr2%
10SANDVIKCS440/S4800LWR   CONCAVE EC442.81141948948Mn18%Cr2%
11SANDVIKCS440/S4800CONCAVE   LOWER442.80981865865Mn18%Cr2%
12SANDVIKCS440/S4800Mantle   A442.8089112711271Mn18%Cr2%
13SANDVIKCS440/S4800Concave 442.8070111511151Mn18%Cr2%
14SANDVIKCS440/S4800UPR   CONCAVE C442.8099890720Mn18%Cr2%
15SANDVIKCS660/S6800CONCAVE   LWR C442.9071120802080Mn18%Cr2%
16SANDVIKCS660/S6800CONCAVE   UPR C442.9072118701870Mn18%Cr2%
17SANDVIKCS660/S6800Mantle   A442.8982121902190Mn18%Cr2%
18SANDVIKCS660/S6800Mantle   B442.8983119151915Mn18%Cr2%
19SANDVIKCS660/S6800CONCAVE   UPR EC442.8981113651365Mn18%Cr2%
20SANDVIKCS660/S6800CONCAVE   LWR EC442.8979117311731Mn18%Cr2%
21SANDVIKCH420/H2800CONCAVE   RING EC442.95691320320Mn18%Cr2%
22SANDVIKCH420/H2800MANTLE   A442.96981290290Mn18%Cr2%
23SANDVIKCH420/H2800CONCAVE   RING C442.95871276276Mn18%Cr2%
24SANDVIKCH420/H2800MANTLE   B442.61971240240Mn18%Cr2%
25SANDVIKCH420/H2800CONCAVE   RING M442.95861310310Mn18%Cr2%
26SANDVIKCH420/H2800CONCAVE   RING MF442.95851320320Mn18%Cr2%
27SANDVIKCH420/H2800MANTLE   EF442.70001260260Mn18%Cr2%
28SANDVIKCH430/H3800/QH331CONCAVE   RING EC442.82491616616Mn18%Cr2%
29SANDVIKCH430/H3800/QH331MANTLE   A442.79881480480Mn18%Cr2%
30SANDVIKCH430/H3800/QH331MANTLE   B442.79891417417Mn18%Cr2%
31SANDVIKCH430/H3800/QH331CONCAVE   RING C442.82481560560Mn18%Cr2%
32SANDVIKCH430/H3800/QH331CONCAVE   RING MC442.82471635635Mn18%Cr2%
33SANDVIKCH430/H3800/QH331CONCAVE   RING M442.82461535535Mn18%Cr2%
34SANDVIKCH430/H3800/QH331CONCAVE452.12161589589Mn18%Cr2%
35SANDVIKCH430/H3800/QH331CONCAVE   RING F442.82511607607Mn18%Cr2%
36SANDVIKCH440/H4800/QH440CONCAVE   RING EC452.30271784784Mn18%Cr2%
37SANDVIKCH440/H4800/QH440MANTLE   A442.72251687687Mn18%Cr2%
38SANDVIKCH440/H4800/QH440MANTLE   B442.72301670670Mn18%Cr2%
39SANDVIKCH440/H4800/QH440CONCAVE   RING C442.84211837837Mn18%Cr2%
40SANDVIKCH440/H4800/QH440CONCAVE   RING MC442.84201826826Mn18%Cr2%
41SANDVIKCH440/H4800/QH440CONCAVE   RING M442.84191859859Mn18%Cr2%
42SANDVIKCH440/H4800/QH440CONCAVE   RING MF442.84181858858Mn18%Cr2%
43SANDVIKCH440/H4800/QH440CONCAVE   RING F442.84171838838Mn18%Cr2%
44SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   RING EC442.8813111901190Mn18%Cr2%
45SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   RING C442.8814112201220Mn18%Cr2%
46SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   RING MC442.8815113501350Mn18%Cr2%
47SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   RING M442.8816112921292Mn18%Cr2%
48SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   RING MF442.8817112501250Mn18%Cr2%
49SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   RING F442.8818111901190Mn18%Cr2%
50SANDVIKCH660/H6800/QH640MANTLE   A442.8819111921192Mn18%Cr2%
51SANDVIKCH660/H6800/QH640MANTLE   B442.8820111001100Mn18%Cr2%
52SANDVIKCH660/H6800/QH640CONCAVE   CX442.9230114001400Mn18%Cr2%
53SANDVIKCH660/H6800/QH640MANTLE   HC442.9760112001200Mn18%Cr2%
54SANDVIKCJ411/JM1108/UJ310SWING   JAW PLATE 400.0409112461246Mn18%Cr2%
55SANDVIKCJ411/JM1108/UJ310FIXED   JAW PLATE 400.0410112301230Mn18%Cr2%
56SANDVIKCJ411/JM1108/UJ310UPPER   CHEEK PLATE10-314-262-0002226452Mn18%Cr2%
57SANDVIKCJ411/JM1108/UJ310LOWER   CHEEK PLATE10-314-263-0002193386Mn18%Cr2%
58SANDVIKCJ412/JM1208/UJ440FIXED   JAW PLATE 400.0407115901590Mn18%Cr2%
59SANDVIKCJ412/JM1208/UJ440SWING   JAW PLATE 400.0408115821582Mn18%Cr2%
60SANDVIKCJ412/JM1208/UJ440FIXED   JAW PLATE 400.0425115701570Mn18%Cr2%
61SANDVIKCJ412/JM1208/UJ440SWING   JAW PLATE 400.0420117001700Mn18%Cr2%
62SANDVIKCJ412/JM1208/UJ440UPPER   CHEEK PLATE10-314-262-0002226452Mn18%Cr2%
63SANDVIKCJ412/JM1208/UJ440LOWER   CHEEK PLATE10-314-263-0002193386Mn18%Cr2%
64METSOHP300BOWL   LINER STD M 552082681751751Mn18%Cr2%
65METSOHP300MANTLE   SH/STD F/M/C 553082611780780Mn18%Cr2%
66METSOHP200Mantle   STD MN552081391533533Mn18%Cr2%
67METSOHP200MantleN553080011482482Mn18%Cr2%
68METSOHP200BOWL   LINER SH CN552081451520520Mn18%Cr2%
69METSOHP200MantleN553080031450450Mn18%Cr2%
70METSOHP400BOWL   LINER STD F  55208382114131413Mn18%Cr2%
71METSOHP400MANTLE   SH F/M/C55308388112301230Mn18%Cr2%
72METSOHP300BOWL   LINER5520-82681751751Mn18%Cr2%
73METSOHP300MANTLE   SH/STD F/M/C   553082611780780Mn18%Cr2%
74METSOHP400BOWL   LINER STD M  55208526113871387Mn18%Cr2%
75METSOHP400MANTLE   STD M/C/EC55308512111901190Mn18%Cr2%
76METSOHP4BOWL   LINER FN55209252311503450Mn18%Cr2%
77METSOHP4MANTLE   F  7055309257310263078Mn18%Cr2%
78METSOHP300BOWL   LINER STD M N552082811737737Mn18%Cr2%
79METSOHP300MANTLE   SH/STD F/M/CN553082671780780Mn18%Cr2%
80METSOGP300SCONCAVE   UPPER EC8143292762001416416Mn18%Cr2%
81METSOGP300SCONCAVE   LOWER EC8143292761001945945Mn18%Cr2%
82METSOGP300SMANTLE   C/EC  8143188369001965965Mn18%Cr2%
83METSOHP3BOWL   LINERN552091281810810Mn18%Cr2%
84METSOHP3MANTLEN553091251710710Mn18%Cr2%
85METSOC80JAW,   FIXED STANDARD 1PN119214111578578Mn18%Cr2%
86METSOC80JAW   MVBL STANDARD 1P  N119214121455455Mn18%Cr2%
87METSOC96JAW   MVBL STANDARD 1PMM03766201670670Mn18%Cr2%
88METSOC96JAW,   FIXED STANDARD 1PMM03766211870870Mn18%Cr2%
89METSOGP550SMANTLE N11941326121322132Mn18%Cr2%
90METSOGP550SCONCAVE   LOWERN11941328119171917Mn18%Cr2%
91METSOGP550SCONCAVE   UPPERN11947963110801080Mn18%Cr2%
92TEREX&PEGSONMaxtrack   1000/ Finlay C1540 MANTLE603/91061367367Mn18%Cr2%
93TEREX&PEGSONMaxtrack   1000/ Finlay C1540 CONCAVE   MC603/90521325325Mn18%Cr2%
94TEREX&PEGSONMaxtrack   1000/ Finlay C1540 CONCAVE   Autosand603/90711435435Mn18%Cr2%
95TEREX&PEGSONXA400SRSupertooth   Swing jawCR005-067-001112001200Mn18%Cr2%
96TEREX&PEGSONXA400SRSupertooth   Fixed jawCR005-068-001112801280Mn18%Cr2%
97TEREX&FINLAYJ1175Supertooth   Fixed jaw31.10.1174113581358Mn18%Cr2%
98TEREX&FINLAYJ1175Supertooth   Swing jaw31.10.1173 112521252Mn18%Cr2%
99TEREX&FINLAYJ1480Supertooth   Swing jawCR020-017-001118521852Mn18%Cr2%
100TEREX&FINLAYJ480Supertooth   Fixed jaw31.07.0136118001800Mn18%Cr2%
101TELSMITH44SBSMantleE-272-243236301890Mn18%Cr2%
102TELSMITH44SBSConcaveCC-272-242936571971Mn18%Cr2%
103TELSMITH44SBSTorch   RingBB-272-133331442Mn18%Cr2%
104SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340FIXED   JAW PLATE J4250000113701370Mn18%Cr2%
105SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340SWING   JAW PLATE J42600001776776Mn18%Cr2%
106SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340UPPER   CHEEK PLATE LH J45800001110110Mn18%Cr2%
107SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340UPPER   CHEEK PLATE RH J45900001110110Mn18%Cr2%
108SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340LOWER   CHEEK PLATE LH J460000019292Mn18%Cr2%
109SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340LOWER   CHEEK PLATE RHJ4610000 19292Mn18%Cr2%
110SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340FIXED   JAW PLATE J2950000112401240Mn18%Cr2%
111SANDVIK&EXTECC12+   / QJ340SWING   JAW PLATE J29600001910910Mn18%Cr2%
112TEREX   CEDARAPIDSRC54Mantle02-540-022-00031810810Mn18%Cr2%
113TEREX   CEDARAPIDSRC54CONCAVE   C02-540-023-00031950950Mn18%Cr2%
114TEREX   CEDARAPIDSRC54CONCAVE   MF02-540-386-0010111501150Mn18%Cr2%
115TEREX   CEDARAPIDSMVP450CONCAVE   MF05400-300-17112501250Mn18%Cr2%
116TEREX   CEDARAPIDSMVP450Mantle   MC05400-300-20-011860860Mn18%Cr2%
117TEREX   CEDARAPIDSMVP380CONCAVE   C04800-300-671890890Mn18%Cr2%
118TEREX   CEDARAPIDSMVP380Mantle   MC04800-300-24-011720720Mn18%Cr2%
119TEREX   CEDARAPIDSRC45   IIMantle   STD02-450-022-00041530530Mn18%Cr2%
120TEREX   CEDARAPIDSRC45   IICONCAVE   C02-450-023-00101670670Mn18%Cr2%
121SANDVIK&EXTECC10+   / QJ240FIXED   JAW PLATE J96600001910910Mn18%Cr2%
122SANDVIK&EXTECC10+   / QJ240SWING   JAW WEDGEJ965000013737Mn18%Cr2%
123SANDVIK&EXTECC10+   / QJ240SWING   JAW PLATE J96400001620620Mn18%Cr2%









NODescriptionBrandModelMaterialUnit WeightKgQtyTotalkg
1Blow BarsShanbaoPF1214Cr27%Mo0.5% with   ceramic17881424
2Blow BarsShanbaoPF1315Cr27%Mo0.5% with   ceramic32082560
3Blow BarsMetso1110Cr27%Mo0.5% with   ceramic22381784
4Blow BarsSandvikQI341(QI240)/CI411Martensite with   ceramic23281856
5Blow BarsSandvikQI440/QI441Cr27%Mo0.5% with   ceramic35041400
6Blow BarsKleemannMR110Cr27%Mo0.5% with   ceramic26541060
7Blow BarsKleemannMR130Cr27%Mo0.5% with   ceramic36541460
8Blow BarsKleemannMR122Cr27%Mo0.5% with   ceramic32541300
9Blow BarsTerex Pegson &   PowerscreenXH250Cr27%Mo0.5% with   ceramic1434572
10Blow BarsTerex Pegson &   Powerscreen428 & 4242SRCr27%Mo0.5% with   ceramic2104840
11Blow BarsTerex Pegson &   PowerscreenXH320Cr27%Mo0.5% with   ceramic2184872
12Blow BarsTerex FinlayI-130Cr27%Mo0.5% with   ceramic36041440
13Blow BarsKeestractR3 Fat typeCr27%Mo0.5% with   ceramic26841072
14Blow BarsKeestractR5 oldCr27%Mo0.5% with   ceramic28041120

Blow BarsKeestractR5 NewCr27%Mo0.5%28082240
15Blow BarsTesab1012Cr27%Mo0.5% with   ceramic2004800
16Blow BarsMc CloskeyI44Cr27%Mo0.5% with   ceramic2204880
17Blow BarsMc CloskeyI54Cr27%Mo0.5% with   ceramic35541420
18Blow BarsMc CloskeyI44Martensite with   ceramic2204880
19Blow BarsMc CloskeyI54Martensite with   ceramic35541420
20Blow BarsRubble
    master
RM80Martensite with   ceramic1354540
21Blow BarsRubble
    master
RM100Martensite with   ceramic1704680
22Blow BarsRubble
    master
RM120Martensite with   ceramic27541100
23Blow BarsMedsa350Cr27%Mo0.5% with   ceramic39083120
24Impact PlateMetso1110Mn18%Cr2%144202880
25Impact PlateMetso1213Mn18%Cr2%75201500
26Impact PlateMetso1213Mn13%Cr2%751259375
27Impact PlateKleemannMR130Cr27%Mo0.5% 606360
28Impact PlateKeestractR5Mn18%Cr2%4810480
29Impact PlateKeestractR5Mn18%Cr2%6810680
30Impact PlateMedsa350Mn18%Cr2%56201120
分料锥图号单重(公斤)单价(元/公斤)单价(元/件)加工费用(元/件)合计总价
分料锥图号单重(公斤)单价(元/公斤)单价(元/件)加工费用(元/件)
HP1007065558000 /   7065558001 3




GP100




HP2007065558050 /   706555805110.5




GP100S




HP3007065558093/   7065558094 17




GP200S




HP400105598115835




GP220




HP500105598115953




GP300




HP3N9800082034.5




GP300S




HP4N9800000818




GP330




HP5706555029132




GP500




HP6N98001025




GP500S




OMNI9371055980510





GP550




OMNI937706555025047










OMNI11441055981165





GP550S




OMNI11447065550271











OMNI11447065550272











OMNI13521055981201











OMNI13527065550290











OMNI15601055985807











OMNI15607065550310











OMNI15607065550311



































































切割环图号单重(公斤)单价(元/公斤)单价(元/件)加工费用(元/件)合计总价
切割环图号单重(公斤)单价(元/公斤)单价(元/件)加工费用(元/件)
HP10070120802002




GP1009496418285001.64


HP20010639140054.8




GP100S




HP30010639146525




GP200S




HP40010639156766.2




GP220




HP400N12080204











HP400N12080206











HP500106391566830




GP300




HP3N12080208 5.6




GP300S




HP4N12080203 5.3




GP330




HP4N120802074.9




GP500447025



HP4N12080210 5.6




GP500S




HP5N1208020511




GP550582729



HP6N12080212




GP550S4953496.4


OMNI9371063915020





G2211447063



OMNI11441063915505











OMNI11447012080000











OMNI13521063915607











OMNI156010639157199.2










OMNI15607012080001











Tuoteluettelo

Leuka-, kara- ja iskupalkkimurskainten 

kulutus- ja varaosat sekä turvavarusteet

1

2

Sisältö

C-sarjan leukamurskaimet                                               4

C130                                                                                        6

C125                                                                                        8

C3054                                                                                      10

C120                                                                                        12

C110                                                                                        14

C106                                                                                        16

C105                                                                                        18

C100                                                                                        20

C96 ja ASC                                                                              22

Leukamurskainten huoltotasot                                     24

Kulutusosien hammasprofiilit 

eri syötemateriaaleille                                                        26

Leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut  27

GP-sarjan välimurskaimet                                                28

GP500S                                                                                   30

GP300S                                                                                   32

GP200S                                                                                   34

G4214, G3514, G3511, G2511                                             36

G3210, G2610                                                                        37

GP-sarjan jälkimurskaimet                                               38

GP550                                                                                     40

GP500, G15                                                                            42

GP330                                                                                     44

GP300                                                                                     46

GP220                                                                                     48

GP11M, GP11F                                                                      50

G2614, G1814, G1014                                                          52

G1810, G1010                                                                        53

HP-sarjan kartiomurskaimet                                           54

HP200, HP300                                                                        56

Barmac-keskipakomurskaimet                                      58

B9100, 990 DTR                                                                     60

B9100, B7150, 840 Orange                                                  62

B9100, B7150, 840 DTR                                                        64

B9100, B7150, 840 Standard                                               66

B6150, 690 DTR                                                                     68

NP-sarjan iskupalkkimurskaimet                                 70

NP1213                                                                                   72

NP1315                                                                                   74

MB-sarjan vasara/puomi -yhdistelmät                       76

MB293, MB302                                                                      76

MB352                                                                                     77

MB432, MB655, MB676                                                        78

MB1059                                                                                  79

3

Heilurin silmän suojalevy 

Etupääty

Yläkiristyskiila

Täytekiila

Vasararuuvi

Jousipesä

Sivukiila, ylempi

Kiinteä leuka, ylempi

Liikkuva leuka, ylempi

Keskikiristyskiila

Suojalevy

Sivukiila, alempi

Kiinteä leuka, alempi

Liikkuva leuka, alempi

Alakiila

Työnninlaatan

laakeri

Nordberg® C™-sarjan

leukamurskaimen rakenne

4

         Vaimennin

Työnninlaatta

Vauhtipyörä

Heiluri

Heiluri/runkolaakeri

Epäkeskoakseli

Rungon välitanko

Runkopultti

Sivulevy

Takapääty 

Asetuksensäätökiilat

Työnninlaatan laakerin pidin

Työnninlaatan laakeri

Paineakku

Kannatin

Stoppari

Sivustoppari

Palautinsylinteri

C-sarjan leukamurskaimet

5

C130

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM1086204                                             1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM1031742                                             1                                      Louhos

Leuka kiinteä 2-os.                                                         MM1085668                                             2                                      Louhos

Leuka liikkuva 2-os.                                                        MM1032302                                             2                                      Louhos

Leuka kiinteä 2-os.                                                         MM1071785                                             2                                      Louhos +40mm

Leuka liikkuva 2-os.                                                        MM1071836                                             2                                      Supergrip

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM1071842                                             1                                      Supergrip

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM1071843                                             1                                      Supergrip

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                         MM1081691                                             1

Leuan yläkiristyskiila liikkuva                                        MM1081689                                             1

Leuan täytekiila liikkuva                                                MM1004681                                             1

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                      MM0243126                                             3

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     704100027412                                         3

Leuan keskikiristyspultti kiinteä                                   704100027402                                         3

Leuan keskikiristyspulti liikkuva                                   704100027411                                         3

Leuan yläkiristyspultin kumilevy kiinteä                    MM0541138                                             6

Leuan yläkiristyspultin kumilevy liikkuva                   940947                                                      12

Leuan kiristyspultin jousikuppi                                    940954                                                      9

Leuan kiristyspultin jouset                                           704209465000                                         36

Leuan kiristyspultin holkki kiinteä                               MM0550058                                             6

Leuan kiristyspultin holkki liikkuva                             MM0525425                                             3

Leuan kiristyspultin aluslevyt                                       940950                                                      9

Leuan kiristysmutterit                                                   N01563036                                               18

Leuan kiristysmutterit                                                   MM1087547                                             9                                      Tähtimutteri

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä                              MM1095373                                             1

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva                             MM0512870                                             1

Leuan kiinnityskappale kirityspultit                            N01530632                                               8

Leuan kiinnityskappale aluslevyt                                704007270000                                         8

Leuan suojalevyt  Kiinteä/liikkuva                               MM1102577                                             2

Leuan suojalevyt  kiinnityspultit                                 7001530415                                             4

Leuan suojalevyt  aluslevyt                                          N01621203                                               4

Välikappale                                                                      MM1068945                                             1                                      65 mm

Työnninlaatta                                                                  MM1006270                                             1

Työnninlaatan laakeri (heiluri)                                     MM1005346                                             1

Työnninlaatan laakeri (takapääty)                               MM1093476                                             1

Välilaatta kiinteä                                                             MM1024186                                             1                                      60 mm / asen. MM1071939

Sivukiila ylä                                                                      949648704900                                         2

Sivukiila ala                                                                      MM1036659                                             2

C-sarjan leukamurskaimet

6

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            704100027335                                         12

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927360                                         12

Sivukiilojen aluslevyt                                                     704007290000                                         12

Leukamurskaimen huoltotaso 1-os. leuoille             Kts. sivu 24

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

C-sarjan leukamurskaimet

7

C125

Kuvaus                                                                                    Osanumero                                            Määrä                              Kita / Kammio

Leuka, kiinteä 1-os                                                            N11954343                                            1                                      Louhos

Leuka, liikkuva 1-os                                                           N11954353                                            1                                      Louhos

Leuka, kiinteä 2-os.                                                           814320042000                                      2                                      Louhos

Leuka, liikkuva 2-os.                                                          814320042700                                      2                                      Louhos

Leuka, kiinteä 2-os.                                                           814390286600                                      2                                      Louhos +40mm

Leuka, kiinteä 2-os.                                                           814346590642                                      2                                      Superhammas

Leuka, liikkuva 2-os.                                                          814346590643                                      2                                      Superhammas

Leuka, liikkuva 1-os.                                                          MM0285590                                          1                                      Supergrip

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                            949647113600                                      1

Leuan yläkiristyskiila liikkuva                                           949647113500                                      1

Leuan täytekiila kiinteä / liikkuva                                   949647113700                                      2

Leuan keskikiristyskiila kiinteä / liikkuva                       949647114900                                      2

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                         704100027405                                      4                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                        N88409012                                            4                                      Vasarapultti

Leuan keskikiristyspultti kiinteä                                      N88409016                                            4                                      Vasarapultti

Leuan keskikiristyspultti liikkuva                                    N88409025                                            4                                      Vasarapultti

Leuan kiristyspulttien jousikuppi                                   940954                                                   16

Leuan kiristyspulttien jouset                                           704209465000                                      64

Leuan kiristyspulttien aluslevyt                                      940950                                                   16

Leuan kiristyspulttien kumilevyt                                    940947                                                   16

Leuan kiristysmutterit                                                      N01563036                                            32

Leuan kiristysmutterit                                                      MM1087547                                          16                                    Tähtimutteri

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä                                 923906                                                   1

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva                               MM0509614                                          1

Leuan kiinnityskappale kirityspultit kiinteä/

liikkuva

7001530638                                          10

Leuan kiinnityskappale aluslevyt kiinteä/liikkuva       704007270000                                      10

Leuan kiinnityskappale kiristysmutterit kiinteä/

liikkuva

N01563030                                            10

Työnninlaatta                                                                     949647114600                                      1

Työnninlaatan laakerit                                                      949647114300                                      2

Leuan suojalevy kiinteä                                                   496314                                                   1

Leuan suojalevy kiinteä kiinnityspultit                          N01530532                                            2

Leuan suojalevy kiinteä kiinnitysmutterit                    704203927240                                      2

Leuan suojalevyt kiinteä aluslevyt                                 704007190000                                      2

Leuan suojalevy liikkuva                                                  MM0509621                                          1

Leuan suojalevyt  kiinnityspultit                                    7001530208                                          2

Leuan suojalevyt  aluslevyt                                             N01621201                                            2

Välikappale                                                                         418804                                                   1                                      62 mm

Välilaatta 1 kiinteä                                                             289555                                                   1                                      70 mm / asen. 312895-B

C-sarjan leukamurskaimet

8

Kuvaus                                                                                    Osanumero                                            Määrä                              Kita / Kammio

Välilaatta 2 kiinteä                                                             287411                                                   1                                      100 mm / asen. 312895-A

Sivukiila ylä                                                                         949648704900                                      2

Sivukiila ala                                                                         949648705000                                      2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                               704100027335                                      14                                    Vasarapultti

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                           704203927360                                      14

Sivukiilojen aluslevyt                                                        704007290000                                      14

Leukamurskaimen huoltotaso 1-os. leuoille                Kts. sivu 24

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

9

C3054

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                         N11952743                                               1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                        N11952744                                               1                                      Louhos

Leuka kiinteä 1-os.                                                         N11952794                                               1                                      Superhammas

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM0330323                                             1                                      Louhos +20mm

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0322017                                             1                                      Supergrip

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                         585315                                                      1

Leuan yläkiristyskiila liikkuva                                        585257                                                      1

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                      N88409022                                               3                                      Vasarapultti

Leuan kiristyspultin jousikuppi kiinteä                       940954                                                      3

Leuan kiristyspultin jouset kiinteä                              704209465000                                         12

Leuan kiristyspultin aluslevyt kiinteä                          940950                                                      3

Leuan kiristyspultin kumilevyt kiinteä                        940947                                                      3

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     N88409030                                               3                                      Vasarapultti

Leuan kiristyspultin jousikuppi liikkuva                     940955                                                      3

Leuan kiristyspultin jouset liikkuva                             704209485000                                         12

Leuan kiristyspultin aluslevyt liikkuva                        940951                                                      3

Leuan kiristyspultin kumilevyt liikkuva                      940948                                                      3

Leuan kiristysmutterit kiinteä                                      N01563036                                               6

Leuan kiristysmutterit liikkuva                                     N01563249                                               6

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä / liikkuva             585432                                                      2

Leuan kiinnityskappale kirityspultit kiinteä               7001530633                                             6

Leuan kiinnityskappale kiritysmutterit kiinteä          N01563030                                               12

Leuan kiinnityskappale aluslevyt kiinteä                   406300555300                                         12

Leuan kiinnityskappale kirityspultit liikkuva             N01530648                                               6

Leuan kiinnityskappale kiritysmutterit liikkuva        N01563030                                               12

Leuan kiinnityskappale aluslevyt liikkuva                  406300555300                                         12

Työnninlaatta                                                                  916946                                                      1

Työnninlaatan laakerit                                                   921310                                                      2

Leuan suojalevy kiinteä                                                 585841                                                      1

Leuan suojalevy liikkuva                                               585838                                                      1

Leuan suojalevyt  kiinnityspultit                                 N01530306                                               3

Leuan suojalevyt  aluslevyt                                          704007040000                                         3

Välikappale                                                                      921313                                                      1                                      48 mm

Välilaatta                                                                          MM0230889                                             1                                      50 mm / asen. MM0230826

Sivukiila 1 ylä                                                                   585352                                                      2

Sivukiila 2 ylä                                                                   585353                                                      2

Sivukiila ala                                                                      585354                                                      2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            N88409004                                               12                                    Vasarapultti

C-sarjan leukamurskaimet

10

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         12

Sivukiilojen aluslevyt                                                     704007190000                                         12

Leukojen nostotyökalu                                                 582151                                                      1

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

11

C120

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka Kiinteä 1-os.                                                         MM0585542                                             1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0586425                                             1                                      Louhos

Leuka Kiinteä 1-os.                                                         MM0588174                                             1                                      Louhos +40mm

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM0588449                                             1                                      Superhammas

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0588450                                             1                                      Superhammas

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM0588280                                             1                                      Supergrip

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0588282                                             1                                      Supergrip

Leuka Kiinteä 2-os.                                                         MM0513140                                             2                                      Supergrip

Leuka liikkuva 2-os.                                                        MM0589430                                             2                                      Supergrip

Leuka kiinteä 2-os.                                                         MM0518605                                             2                                      Louhos

Leuka liikkuva 2-os.                                                        MM0589530                                             2                                      Louhos

Leuka kiinteä 2-os.                                                         MM0537334                                             2                                      Louhos +40mm

Leuka liikkuva 2-os.                                                        MM0589530                                             2                                      Louhos

Leuka kiinteä 2-os.                                                         MM0537334                                             2                                      Louhos +40 mm

Leuka kiinteä 2-os.                                                         MM0537441                                             2                                      Superhammas

Leuka liikkuva 2-os.                                                        MM0589558                                             2                                      Superhammas

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                         MM1010146                                             1

Leuan yläkiristyskiila liikkuva                                        MM1019561                                             1

Leuan täytekiila liikkuva                                                MM0519651                                             1

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                      704100027402                                         3                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     704100027411                                         3                                      Vasarapultti

Leuan keskikiristyspultti kiinteä                                   MM0243126                                             3                                      Vasarapultti

Leuan keskikiristyspultti kiinteä jousikuppi               MM0590395                                             3

Leuan keskikiristyspultti kiinteä kumilevy                 MM0541138                                             6

Leuan keskikiristyspultti kiinteä jouset                      704209485000                                         12

Leuan keskikiristyspultti kiinteä aluslevy                   MM0590427                                             3

Leukojen yläkiristyspulttien kumilevyt                       940947                                                      6

Leuan yläkiristyspulttien jousikuppi                           940954                                                      6

Leuan yläkiristyspulttien jouset                                   704209465000                                         24

Leuan kiristyspultin holkki kiinteä                               MM0550058                                             6

Leuan kiristyspultin holkki liikkuva                             MM0525425                                             3

Leuan kiristyspultin aluslevyt                                       940950                                                      6

Leuan kiristysmutterit                                                   MM1087547                                             9                                      Tähtimutteri

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä                              MM1122599                                             1

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva                             MM1141565                                             1

Leuan kiinnityskappale kirityspultit                            7001532554                                             8

Leuan kiinnityskappale aluslevyt                                MM0348849                                             8

Työnninlaatta                                                                  MM1064765                                             1

C-sarjan leukamurskaimet

12

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Työnninlaatan laakeri heiluri                                        MM1064803                                             1

Työnninlaatan laakeri takarunko                                 MM1065194                                             1

Leuan suojalevyt  Kiinteä/liikkuva                               MM1135762                                             2

Leuan suojalevyt  kiinnityspultit                                 7001530415                                             4

Leuan suojalevyt  aluslevyt                                          N01621203                                               4

Välikappale 1                                                                   MM0530647                                             1                                      37,5 mm

Välikappale 2                                                                   MM0536220                                             1                                      60 mm

Välikappale 3                                                                   MM0519359                                             1                                      75 mm

Sivukiila ylä                                                                      MM0514485                                             2

Sivukiila ala                                                                      901528                                                      2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            704100027335                                         12

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927360                                         12

Sivukiilojen aluslevyt                                                     MM0344867                                             12

Leukamurskaimen huoltotaso                                    Kts. sivu 24

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

13

C110

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                         814391312500                                         1                                      Louhos +25mm

Leuka liikkuva 1-os.                                                        N11918208                                               1                                      Louhos

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM0224994                                             1                                      Standardi

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0224995                                             1                                      Standardi

Leuka kiinteä 2-os.                                                         814328795800                                         2                                      Superhammas

Leuka liikkuva 2-os.                                                        814328795900                                         2                                      Superhammas

Leuka kiinteä 2-os.                                                         814329539700                                         2                                      Louhos

Leuka kiinteä 2-os.                                                         N11946236                                               2                                      Louhos +40 mm

Leuka liikkuva 2-os.                                                        814329539800                                         2                                      Louhos

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                         447320                                                      2

Leuan yläkiristyskiila Liikkuva 1                                    902001-A                                                  1

Leuan yläkiristyskiila Liikkuva 2                                    902001-B                                                   1

Leuan keskikiristyskiila                                                  447328                                                      4

Leuan täytekiila kiinteä liikkuva                                   447321                                                      4

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                      N88409018                                               4                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     N88409026                                               4                                      Vasarapultti

Leuan keskikiristyspultti kiinteä                                   N88409016                                               4                                      Vasarapultti

Leuan keskikiristyspultti liikkuva                                 704100027411                                         4                                      Vasarapultti

Leukojen kiristyspulttien kumilevyt                            940947                                                      16

Leuan kiristyspulttien jousikuppi                                940954                                                      16

Leuan kiristyspulttien jouset                                        704209465000                                         64

Leuan kiristyspultin aluslevyt                                       940950                                                      16

Leuan kiristysmutterit                                                   N01563036                                               32

Leuan kiristysmutterit                                                   MM1087547                                             16                                    Tähtimutteri

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä / liikkuva             341287                                                      2

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä kiristyspultit       7001530644                                             3

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä aluslevyt             704007270000                                         6

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä 

kiinnitysmutterit

N01563030                                               6

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva kiristyspultit      7001530638                                             3

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva aluslevyt            704007270000                                         6

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva 

kiinnitysmutterit

N01563030                                               6

Työnninlaatta                                                                  341202                                                      1

Työnninlaatan laakerit                                                   447333                                                      2

Leuan suojalevy kiinteä                                                 447298                                                      1

Leuan suojalevy kiinteä kiinnityspultit                       7001530308                                             4

Leuan suojalevy kiinteä aluslevyt                                704007040000                                         4

Leuan suojalevy liikkuva                                               447297                                                      1

Leuan suojalevy liikkuva kiinnityspultit                     7001530308                                             4

C-sarjan leukamurskaimet

14

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuan suojalevy liikkuva aluslevyt                              704007040000                                         4

Välikappale                                                                      447341                                                      1                                      48mm

Välilaatta kiinteä                                                             940937                                                      1                                      45mm/ asen. 940940

Sivukiila ylä                                                                      901531                                                      4

Sivukiila ala                                                                      901528                                                      2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            704100027335                                         12                                    Vasarapultti

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927360                                         12

Sivukiilojen aluslevyt                                                     704007290000                                         12

Leukamurskaimen huoltotaso                                    Kts. sivu 24-25

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

15

C106

Kuvaus                                                                                             Osanumero                                   Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                                     MM0273925                                 1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                                   MM0273926                                 1                                      Louhos

Leuka kiinteä 1-os.                                                                     MM0301729                                 1                                      Standardi

Leuka liikkuva 1-os.                                                                   MM0301730                                 1                                      Standardi

Leuka liikkuva 1-os.                                                                   MM0327889                                 1                                      Supergrip B/T

Leuan yläkiristyskiila kiinteä/Liikkuva                                     MM0523101                                 2

Leuan täytekiila kiinteä                                                             MM0213251                                 1

Leuan täytekiila liikkuva                                                            MM0581509                                 1

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                                  MM0216377                                 3                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                                 704100027411                             3                                      Vasarapultti

Leukojen yläkiristyspulttien kumilevyt                                  940947                                           6

Leuan yläkiristyspulttien jousikuppi                                       940954                                           6

Leuan yläkiristyspulttien jouset                                              704209465000                             24

Leuan kiristyspultin holkki liikkuva                                         MM0525425                                 3

Leuan kiristyspultin aluslevyt                                                  940950                                           6

Leuan kiristysmutterit                                                               N01563036                                   12

Leuan kiristysmutterit                                                               MM1087547                                                                          Tähtimutteri

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä                                         589872                                           1

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä kiristyspultit                   N01530533                                   4

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä aluslevyt                         704007190000                             4

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä kiinnitysmutterit           704203927240                             4

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva                                        MM1121887                                 1

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva kiristyspultit                 N01530632                                   4

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva aluslevyt                       N01626530                                   4

Työnninlaatta                                                                             MM0567612                                 1

Työnninlaatan laakerit                                                              MM0231125                                 2

Leuan suojalevy kiinteä                                                            MM1122433                                 1

Leuan suojalevy kiinteä kiinnityspultit                                  7001530415                                  4

Leuan suojalevy kiinteä aluslevyt                                           N01621203                                   4

Leuan suojalevy liikkuva                                                           MM1121908                                 1

Leuan suojalevy liikkuva kiinnityspultit                                 7001530310                                  3

Leuan suojalevy liikkuva aluslevyt                                          704501475000                             3

Välikappale                                                                                 MM0585790                                 1                                      52 mm

Sivukiila ylä                                                                                  570392                                           2

Sivukiila ala                                                                                 MM0213245                                 2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                                        704100024500                             12                                    Vasarapultti

C-sarjan leukamurskaimet

16

Kuvaus                                                                                             Osanumero                                   Määrä                              Kita / Kammio

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                                    704203927240                             12

Sivukiilojen aluslevyt                                                                 704007190000                             12

Leukamurskaimen huoltotaso                                                MM1060029                                 1

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

17

C105

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                         814391359800                                         1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                        814391378000                                         1                                      Louhos

Leuka kiinteä 1-os.                                                         N11928918                                               1                                      Standardi

Leuka liikkuva 1-os.                                                        N11928919                                               1                                      Standardi

Leuan yläkiristyskiila 1 kiinteä                                      581190                                                      1

Leuan yläkiristyskiila 2 kiinteä                                      581193                                                      1

Leuan yläkiristyskiila Liikkuva                                       920172                                                      1

Leuan yläkiristystanko kiinteä                                      576371                                                      1

Leukojen yläkiristystangon holkit kiinteä                  576369                                                      2

Leuan yläkiristystangon jousikuppi kiinteä               940955                                                      2

Leuan yläkiristystangon jouset kiinteä                       704209485000                                         24

Leuan yläkiristystangon aluslevy kiinteä                   576375                                                      2

Leuan yläkiristystangon aluslevyt kiinteä                  704007290000                                         6

Leuan kiristysmutterit kiinteä/liikkuva                       N01563036                                               8

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     N88409025                                               2                                      Vasarapultti

Leukojen yläkiristyspulttien kumilevyt liikkuva        940947                                                      2

Leuan yläkiristyspulttien jousikuppi liikkuva             940954                                                      2

Leuan ylkiristyspulttien jouset liikkuva                      704209465000                                         8

Leuan yläkiristyspultin aluslevyt liikkuva                   940950                                                      2

Työnninlaatta                                                                  922849                                                      1

Työnninlaatan laakerit                                                   914031                                                      2

Välikappale                                                                      935477                                                      1                                      46 mm

Sivukiila ylä                                                                      570392                                                      2

Sivukiila ala                                                                      913876                                                      2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            704100024500                                         12                                    Vasarapultti

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         12

Sivukiilojen aluslevyt                                                     704007190000                                         12

Leukamurskaimen huoltotaso                                    MM1060029                                             1

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

18

C-sarjan leukamurskaimet

19

C100

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                         814320042100                                         1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                        814320042200                                         1                                      Louhos

Leuka kiinteä 1-os.                                                         814320037300                                         1                                      Standardi

Leuka liikkuva 1-os.                                                        814320037400                                         1                                      Standardi

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                         949648703200                                         1

Leuan yläkiristyskiila liikkuva                                        949648703100                                         1

Leuan täytekiila kiinteä  liikkuva                                  949648703300                                         1

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                      704100027402                                         3                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     704100027417                                         3                                      Vasarapultti

Leukojen yläkiristyspulttien kumilevyt                       940947                                                      6

Leuan yläkiristyspulttien jousikuppi                           940954                                                      6

Leuan yläkiristyspulttien jouset                                   704209465000                                         24

Leuan kiristyspultin aluslevyt                                       940950                                                      6

Leuan kiristysmutterit                                                   MM01563036                                           12

Leuan kiristysmutterit                                                   MM1087547                                             6                                      Tähtimutteri

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä / liikkuva             312254                                                      2

Leuan kiinnityskappale ala kiristyspultit                    7001530638                                             8

Leuan kiinnityskappale ala aluslevyt                          704007270000                                         8

Leuan kiinnityskappale ala kiinnitysmutterit            N01563030                                               8

Työnninlaatta                                                                  949647106000                                         1

Työnninlaatan laakerit                                                   949648706100                                         2

Välikappale                                                                      418772                                                      1                                      50 mm

Välilaatta 1 kiinteä                                                          295032                                                      1                                      50 mm / asen.312235-B

Välilaatta 2 kiinteä                                                          949638675800                                         1                                      80 mm / asen.312235-A

Sivukiila ylä                                                                      949648724100                                         2

Sivukiila ala                                                                      949648724200                                         2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            704100027000                                         12                                    Vasarapultti

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927300                                         12

Sivukiilojen aluslevyt                                                     704007270000                                         12

Leukamurskaimen huoltotaso                                    Kts. sivu 24-25                                          1

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

20

C-sarjan leukamurskaimet

21

C96 ja ASC

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuka kiinteä 1-os.                                                         N11948450                                               1                                      Louhos

Leuka liikkuva 1-os.                                                        N11942233                                               1                                      Louhos

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM0376618                                             1                                      Kierrätys B/T

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0376613                                             1                                      Kierrätys B/T

Leuka kiinteä 1-os.                                                         MM0215712                                             1                                      Supergrip B/T

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0236248                                             1                                      Supergrip B/T

Leuka Kiinteä 1-os.                                                         MM0376621                                             1                                      Standardi

Leuka liikkuva 1-os.                                                        MM0376620                                             1                                      Standardi

Leuan yläkiristyskiila kiinteä                                         578182                                                      1

Leuan yläkiristyskiila Liikkuva                                       938873                                                      1

Leuan täytekiila kiinteä                                                 578186                                                      1

Leuan täytekiila liikkuva                                                938874                                                      1

Leuan yläkiristyspultti kiinteä                                      N88409029                                               2                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultti liikkuva                                     N88409003                                               2                                      Vasarapultti

Leuan yläkiristyspultin holkki  kiinteä                         MM0248492                                             1

Leuan yläkiristyspulttien jousikuppi Liikkuva           940953                                                      2

Leuan yläkiristyspulttien jousikuppi kiinteä              940954                                                      2

Leuan yläkiristyspulttien jouset liikkuva                    704209459000                                         8

Leuan yläkiristyspulttien jouset kiinteä                      704209465000                                         8

Leuan kiristyspultin aluslevyt liikkuva                        940949                                                      2

Leuan kiristyspultin aluslevyt kiinteä                          940950                                                      2

Leuan kiristysmutterit                                                   N01563030                                               8

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä/liikkuva               579141                                                      2

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä kiristyspultit       N01530442                                               5

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä aluslevyt             704007130000                                         10

Leuan kiinnityskappale ala kiinteä 

kiinnitysmutterit

7001570020                                             10

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva kiristyspultit      7001530452                                             5

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva 

kiinnitysmutterit

7001570020                                             10

Leuan kiinnityskappale ala liikkuva aluslevyt            704007130000                                         10

Työnninlaatta                                                                  MM0221467                                             1

Työnninlaatan laakeri heiluri                                        MM0234209                                             1

Työnninlaatan laakeri takarunko                                 MM0229311                                             1

Leuan suojalevy kiinteä                                                 MM0290957                                             1

Leuan suojalevy kiinteä kiinnityspultit                       N01530306                                               1

Leuan suojalevy kiinteä aluslevyt                                704007040000                                         1

Leuan suojalevy liikkuva                                               946470                                                      1

Leuan suojalevy liikkuva kiinnityspultit                     N01530306                                               1

C-sarjan leukamurskaimet

22

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Leuan suojalevy liikkuva aluslevyt                              704007040000                                         1

Välikappale                                                                      933646                                                      1                                      50 mm

Välilaatta kiinteä                                                             MM0202585                                             1                                      45 mm / asen. MM0202568

Sivukiila ylä                                                                      934192                                                      2

Sivukiila ala                                                                      940243                                                      2

Sivukiilojen kiinnityspultti                                            704100024500                                         10                                    Vasarapultti

Sivukiilojen kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         10

Sivukiilojen aluslevyt                                                     704007190000                                         10

Leukamurskaimen huoltotaso                                    Kts. sivu 24-25                                          1

C-sarjan leukamurskaimet

Valikoimissamme on kulutusosia, joita ei ole tässä tuoteluettelossa esitelty. Kannattaa siis kysyä erilaisia vaihtoehtoja.

Katso leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut sivulta 25.

23

Murskaintyyppi                                                   MM1087003                MM1060029                  MM1064313                   MM1095779                  MM1095636

C80™                                                                                  X

C96™                                                                                  X

C100™                                                                                                                                                                  X

C106™                                                                                                                        X

C110™                                                                               O                                                                                                                        X

C116™                                                                                                                                                                  X

C120™                                                                               O                                                                                                                        X

C125™ quarry +40 leukaprofiili                              O                                                                                                                        X

C125™ muut leukaprofiilit*                                                                                 O                                                                                X

C130™ välilaatta asennettuna                                                                           O                                                                                X

C130™ ilman välilaattaa                                             O                                                                                                                        X

C3054™                                                                                                                                                                X

C140™                                                                                                                                                                  O                                        X

C145™                                                                                                                                                                  O                                                                                 X

C150™                                                                                                                                                                  O                                                                                 X

C160™

Saatavilla pyynnöstä – Ota yhteyttä Metson tekniseen tukeen

C200™

Paino                                                                           12 kg                             14 kg                               16 kg                                21 kg                               23 kg

O=Käytetään kaksiosaisten leukojen alempien leukojen vaihdossa

X=Käytetään yksiosaisten leukojen vaihdossa tai kaksiosaisten 

leukojen ylempien leukojen vaihdossa

*Ei sovellu Anti-slab leukaprofiilille

Leukamurskainten huoltotasot

• Ergonominen ja turvallinen

• Helposti käsiteltävä

• Kevyt alumiinirakenne

• Helposti säädettävä

• Saatavilla yksi- ja kaksiosaisille leuoille

• Patenttihakemus jätetty

C-sarjan leukamurskaimet

24

C-sarjan leukamurskaimet

25

C-sarjan leukamurskaimet

Kulutusosien hammasprofiilit  

eri syötemateriaaleille

Standardi 

• Sopii hyvin soralle 

• Hammasjako ihanteellinen hienon 

aineksen poistoon

Louhos 

• Sopii hyvin kuluttavalle kivelle ja/tai 

louheelle

• Litteä hammasprofiili maksimoi 

käyttöiän (suurempi murskauspinta-ala)

Paksu louhos 

• Sopii hyvin kuluttavalle kivelle ja/tai

louheelle

• Kiinteä leuka on 40 mm paksumpi kuin

louhosleuka -> pidempi käyttöikä

Supergrip

• Sopii hyvin soralle ja esim. kalkkikivelle

• Hammasjako ihanteellinen hienon 

aineksen poistoon

Superhampaat 

• Käytetään soralle ja louheelle

• Hammasmuoto hyvä hienon aineksen

poistoon

Louhos + standardi 

• Sopii hyvin soralle, vaativalle 

luonnonkivelle

Louhos + supergrip 

• Sopii hyvin louheelle, vaativalle 

luonnonkivelle ja liukkaalle kivelle

• Terävä hammasprofiili -> pitävä ote 

kivestä

Paksu louhos + supergrip 

• Sopii hyvin louheelle, vaativalle 

luonnonkivelle ja liukkaalle kivelle

• Terävä hammasprofiili -> pitävä ote 

kivestä

Kierrätys 

• Sopii betonille, tiilelle jne., 

purkujätteelle

Aaltoileva 

• Sopii asfaltin murskaukseen

26

C-murskaimien sivukiilojen nostotyökalut

C-murskaimien kulutusosien nostotyökalut

Nostotyökalu                                 Nostoreiän halkaisija                                                                                                            Sallittu kuorma

MM0209814                                   40 mm  / C80, C96, C100, C105, C106, C116, C3054                                                     500 kg

MM0209800                                   80 mm / C110, C120, C125, C130, C140, C150, C160, C200                                        1 000 kg

Nostotyökalu                                 Nostoreiän halkaisija                                                                                                            Sallittu kuorma

MM0554187                                   40 mm / C80, C96, C100, C105, C106, C120, C125                                                        1 500 kg

MM0551477                                   55 mm / C110, C116, C120, C125, C130, C140, C150, C160, C3055                           2 800 kg

MM1077079                                   70 mm / C200                                                                                                                      5 500 kg

C-sarjan leukamurskaimet

 Leukamurskainten kulutusosien nostotyökalut

27

Huippulaakerin kansi

Ylärungon armin suojus

Huippulaakeri

Ylärunko

Ylärungon nielun suojalevy

Ulkoterä (vaippa)

Sisäterä (mantteli)

Irrotuspultti

Välirunko

Liukukehä

Alarungon armin suojus 

Alarunko

Vaimennin

 

Paineilman liitäntä

Voiteluöljyn liitäntä

Painelaakeriasetelma

Männän pohjalevy

Sylinterin kansi

Nordberg® GP™-sarjan

välimurskaimen rakenne

28

Kara-akselin suojaholkki

Sisäterän kiinnitysmutteri

Polttorengas

Yläosan kiinnityskiila

Kara-akseli

Tukikartio

Ulkoterän kiinnityspultti

Ylempi painelaakeri epäkeskoakselille

Pölytiiviste 

Alempi painelaakeri epäkeskoakselille

Runkopultti

Liukurengas

Lautaspyörä

Hammaspyörä

Rullalaakeri

Käyttöakseli

Huohotin

Käyttöakselin kotelo 

Rullalaakeri

Hihnapyörä

Hihnapyörän kartioholkki

Runkolaakeri

Epäkeskoakseli

Epäkeskolaakeri

Paluuöljyn liitäntä

Säätömäntä

Säätömännän holkki

Säätö-öljyn liitäntä

GP-sarjan välimurskaimet

29

GP500S

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio                                                                         N11941327                                               1                                      C / EC

Sisäkartio                                                                         N11941326                                               1                                      EC +

Ulkovaippa alempi                                                         N11941328                                               1                                      C / EC

Ulkovaippa ylempi                                                         N11947962                                               1                                      C

Ulkovaippa ylempi                                                         N11947963                                               1                                      EC +

Vaipan yläosan kiinnityskiila                                         9496440463500                                       2

Huippulaakeri                                                                 MM0581820                                             1

Huippulaakerin suojakansi                                           MM0323089                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          MM0314188                                             1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      N01530427                                               4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin O-rengas                                             900474                                                      1

Huippulaakerin rasvaustulppa                                    7041031110000                                       1

Huippulaakerin tiiviste                                                  447572                                                      1

Kartioakselin suojaholkki                                              341573                                                      1

Kartion kiristysmutteri                                                   295497                                                      1

Välirengas                                                                        495349                                                      1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640456004                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927360                                         6

Pölytiiviste                                                                       447582                                                      1

Kartioakselin jalkalaakeri                                               941536                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    MM0316664                                             2

Ylärungon suojalevyt                                                    MM0531012                                             4

Ylärungon suojalevyt                                                    MM0534077                                             2

Ylärungon suojalevyt                                                    MM0534078                                             2

Suojalevyn kiinnitysruuvi                                              N01530540                                               16

Suojalevyn kiinnitys aluslevyt                                      406300555250                                         16

Suojalevyn holkki                                                           MM0531010                                             16

Alarungon armisuojat                                                   MM0290375                                             3

Alarungon suojalevyt                                                    MM0290378                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM0290377                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM0290376                                             1

Suojalevyjen Kannatin                                                  MM0216513                                             3

Suojalevyjen Kannatin                                                  MM0221078                                             3

Suojalevyjen Kannattimen suoja                                587002                                                      6

Suojalevyjen aluslevyt                                                   704007040000                                         9

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         N01530328                                               3

Suojalevyjen kiinnitysmutterit                                     704203927165                                         9

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

GP-sarjan välimurskaimet

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

30

GP-sarjan välimurskaimet

31

GP300S

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio                                                                         814318836900                                         1                                      C / EC

Ulkovaippa Alempi                                                        814329276100                                         1                                      EC

Ulkovaippa Ylempi                                                         814329276200                                         1                                      EC

Ulkovaippa Alempi                                                        814318862000                                         1                                      C

Ulkovaippa Ylempi                                                         814318862100                                         1                                      C

Vaipan yläosan kiinnityskiila                                         949640463500                                         2

Huippulaakeri                                                                 MM0244592                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          340082                                                      1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      7001530418                                             4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin tiiviste                                                  706302285600                                         1

Kara-akselin suojaholkki                                                315929                                                      1

Kartion kiristysmutteri                                                   292721                                                      1

Välirengas                                                                        446421                                                      1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640566600                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       446209                                                      1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                938379                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    MM0316916                                             2

Ylärungon armisuojien kiinnityspultit                        7001530626                                             4

Ylärungon armisuojien kiinnitys aluslevyt                 404405903000                                         4

Ylärungon suojalevyt                                                    MM0316920                                             8

Suojalevyn kiinnitys aluslevy                                       404405902000                                         8

Suojalevyn kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         8

Alarungon armisuojat                                                   MM1006845                                             3

Alarungon suojalevyt                                                    585664                                                      2

Alarungon suojalevyt                                                    585701                                                      1

Suojalevyjen Kannatin                                                  MM0222800                                             3

Suojalevyjen aluslevyt                                                   704007040000                                         3

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         7001530326                                             3

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

GP-sarjan välimurskaimet

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

32

GP-sarjan välimurskaimet

33

GP200S

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio                                                                         814390727700                                         1                                      C / EC

Sisäkartio ,ylikoko                                                           N11950100                                               1                                      C / EC

Ulkovaippa alempi                                                         814391704400                                         1                                      C

Ulkovaippa ylempi                                                         814391704500                                         1                                      C

Ulkovaippa alempi                                                         814390727800                                         1                                      EC / C-LS

Ulkovaippa ylempi                                                         814390727900                                         1                                      EC

Huippulaakeri                                                                 MM0585248                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          912509                                                      1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      7001530420                                             4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin tiiviste                                                  937405                                                      1

Kara-akselin suojaholkki                                                908632                                                      1

Kartion kiristysmutteri                                                   908674                                                      1

Välirengas                                                                        909071                                                      1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640525200                                         6

Ulkovaipan kiinnitys aluslevyt                                     704007270000                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       915371                                                      1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                941535                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    908861                                                      2

Ylärungon armisuojien kiinnityspultit                        7001530625                                             4

Ylärungon armisuojien kiinnitysmutterit                   704203927300                                         4

Ylärungon armisuojien kiinnitys aluslevyt                 704007270000                                         4

Ylärungon suojalevyt                                                    908862                                                      4

Ylärungon suojalevyt                                                    908863                                                      2

Ylärungon suojalevyt                                                    908864                                                      2

Suojalevyn kiinnitys aluslevy                                       404405902000                                         8

Suojalevyn kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         8

Alarungon armisuojat                                                   MM0272762                                             3

Alarungon suojalevy                                                     MM0318227                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM0318229                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM0318230                                             1

Suojalevyjen kannatin                                                   MM0318224                                             6

Suojalevyjen aluslevyt                                                   404405902000                                         6

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         N01530514                                               2

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         N01530532                                               4

Suojalevyjen kiinnitysmutterit                                     704203927240                                         6

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

GP-sarjan välimurskaimet

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

34

GP-sarjan välimurskaimet

35

G4214, G3514

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G3514                                                             814320392700                                         1                                      C / EC

Ulkovaippa ylempi G4214                                            814326194600                                         1                                      EC

Ulkovaippa alempi G4214                                            814326194500                                         1                                      EC 

Ulkovaippa ylempi G3514                                            814317160200                                         1                                      C

Ulkovaippa alempi G3514                                            814317160100                                         1                                      C

Vaipan yläosan kiinnityskiila                                         949640463500                                         2

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      N01530427                                               4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     704007550000                                         4

Huippulaakerin tiiviste                                                  949640455900                                         1

Kara-akselin suojaholkki                                                949630749600                                         1

Kartion kiristysmutteri                                                   949620613700                                         1

Välirengas                                                                        849640455500                                         1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640456001                                         8

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927360                                         8

Pölytiiviste                                                                       949640455400                                         1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                941536                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    849616258600                                         2

Ylärungon suojalevyt A                                                 849620614600                                         4

Ylärungon suojalevyt B                                                 849620614701                                         2

Ylärungon suojalevyt C                                                 849620614702                                         2

Ylärungon Suojalevyn kiinnitysruuvi                          949640456900                                         8

Ylärungon Suojalevyn kiinnitysmutterit                    704203927240                                         8

Ylärungon Suojalevyn pallolaatta                               949640464200                                         8

Ylärungon Suojalevyn jousikuppi                               949640464300                                         8

Ylärungon Suojalevyn jouset                                       704209420000                                         48

Alarungon armisuojat                                                   849616258900                                         2

Alarungon armisuojat                                                   849616258800                                         1

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

G3511, G2511

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G35-,2511                                                      814317188200                                         1                                      C / EC

ulkovaippa G3511                                                          814317188300                                         1                                      EC

ulkovaippa G2511                                                          814318856800                                         1                                      C

Välikartio G2511                                                             285456                                                      1

Huippulaakerin tiiviste                                                  949630465800                                         1

Kara-akselin suojaholkki                                                949630465000                                         1

Kartion kiristysmutteri                                                   312289                                                      1

Välirengas                                                                        418801                                                      1

Valumassa                                                                        N08010111                                               1                                      90 kg

GP-sarjan välimurskaimet

36

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640566600                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       949640566700                                         1

Ylärungon suojalevyt                                                    285435-A                                                  2

Ylärungon suojalevyt                                                    285435-B                                                   2

Alarungon armin suojalevy                                          849620315600                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          849620315500                                         1

G3210, G2610

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G32-,2610                                                      814328512100                                         1

Ulkovaippa G3210                                                         814317152300                                         1

Ulkovaippa G2610                                                         814317191300                                         1

Huippulaakerin tiiviste                                                  949630465800                                         1

Kartion kiristysmutteri M320x4                                   849630465100                                         1

Kartion kiristysmutteri TR320x12                                949638609800                                         1

Välirengas                                                                        849640568300                                         1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640566600                                         8

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         8

Pölytiiviste                                                                       949640566700                                         1

Ylärungon suojalevyt                                                    949620333401                                         2

Ylärungon suojalevyt                                                    949620333403                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          949620315600                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          949620315500                                         1

GP-sarjan välimurskaimet

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

37

Huippulaakerin kansi

Ylärungon armin suojus

Huippulaakeri

Ylärunko

Ylärungon nielun suojalevy

Ulkoterä (vaippa)

Sisäterä (mantteli)

Nostosilmukka

Liukukehä

Alarungon armin suojus (ei näy kuvassa)

Alarunko

Vaimennin (ei näy kuvassa)

Paineilman liitäntä

Voiteluöljyn liitäntä

Painelaakeriasetelma

Männän pohjalevy

Sylinterin kansi

Nordberg® GP™-sarjan 

jälkimurskaimen rakenne

38

GP-jälkimurskaimet

Kara-akselin suojaholkki

Sisäterän kiinnitysmutteri

Polttorengas

Kara-akseli

Tukikartio

Pölytiiviste

Ulkoterän kiinnityspultti

Ylempi painelaakeri epäkeskoakselille

Alempi painelaakeri epäkeskoakselille

Liukurengas

Runkopultti

Lautaspyörä

Hammaspyöörä

Rullalaakeri

Käyttöakseli

Huohotin

Säätömäntä

Säätömännän holkki

Säätö-öljyn liitäntä

Käyttöakselin kotelo

Rullalaakeri

Hihnapyörä

Hihnapyörän kartioholkki

Runkolaakeri

Epäkeskoakseli

Epäkeskolaakeri

Paluuöljyn liitäntä

39

GP-jälkimurskaimet

GP550

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio                                                                         N11951712                                               1                                      EC,C,M,MF,F

Sisäkartio                                                                         N11951710                                               1                                      EF

Ulkovaippa                                                                      N11951717                                               1                                      EC

Ulkovaippa                                                                      N11951716                                               1                                      C

Ulkovaippa                                                                      N11951715                                               1                                      M

Ulkovaippa                                                                      N11951714                                               1                                      MF

Ulkovaippa                                                                      N11951713                                               1                                      F

Ulkovaippa                                                                      MM0528571                                             1                                      EF

Suojakartio                                                                      N11951707                                               1                                      M / MF

Suojakartio (lisä)                                                             951997                                                      1                                      MF

Suojakartio                                                                      MM0254319                                             1                                      F / EF

Suojakartio (lisä)                                                             951996                                                      1                                      F / EF

Suojakartio (Tukikartio)                                                 N11952849                                               1                                      EF

Huippulaakeri                                                                 MM0530236                                             1

Huippulaakerin kansi                                                     MM0299469                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          MM0562270                                             1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      N01530427                                               4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin O-rengas                                             900474                                                      1

Huippulaakerin tiiviste                                                  590511                                                      1

Kara-akselin suojaholkki                                                582422                                                      1

Kartion kiristysmutteri                                                   MM0257321                                             1

Välirengas                                                                        582729                                                      1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640456006                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927360                                         6

Ulkovaipan kiinnitys aluslevyt                                     704007290000                                         6

Pölytiiviste                                                                       582445                                                      1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                941536                                                      1

Ylärungon suojalevyt                                                    582410                                                      4

Ylärungon armisuojat                                                    MM0540459                                             2

Suojalevyn kiinnitysruuvi                                              7001530426                                             12

Suojalevyn kiinnitysmutteri                                         7001570020                                             12

Suojalevyn aluslevyt                                                      404405901200                                         12

Alarungon armisuojat                                                   MM1062725                                             3

Alarungon suojalevyt                                                    MM1062739                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM1062831                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM1062846                                             1

Suojalevyjen kannatin                                                   MM0221078                                             1

40

GP-jälkimurskaimet

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Suojalevyjen kannatin                                                   MM0546404                                             3

Suojalevyjen kannattimen suoja                                 587002                                                      6

Suojalevyjen aluslevyt                                                   704007190000                                         6

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         N01530532                                               3

Suojalevyjen kiinnitysmutterit                                     704203927240                                         3

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

41

GP-jälkimurskaimet

GP500, G15

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio, G2215 ja G1815                                           814318854300                                         1                                      C / M

Sisäkartio, G1315                                                            814318607800                                         1                                      MF

Ulkovaippa, G1815                                                         814318917600                                         1                                      M

Ulkovaippa, G1315                                                         814318921300                                         1                                      MF

Ulkovaippa, G2215                                                         814318854400                                         1                                      C

Huippulaakeri                                                                 285852                                                      1

Huippulaakerin suojahattu                                          285888                                                      1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      N01530427                                               4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin tiiviste                                                  949640484900                                         1

Huippulaakerin rasvahuohotin                                    949640457500                                         1

Pääakselin suojaholkki                                                   312707                                                      1

Kartion kiristysmutteri                                                   287906                                                      1

Välirengas G22- ja G1815                                              447025                                                      1                                      C/M

Välirengas G13-, G8- ja G415                                        495349                                                                                              MF/F/EF

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640456006                                         6                                      400 mm

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640456002                                         6                                      330 mm

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927360                                         6

Pölytiiviste                                                                       495277                                                      1

Pääakselin jalkalaakeri                                                   941536                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    285881                                                      2

Ylärungon suojalevyt                                                    285876                                                      4

Ylärungon suojalevyt                                                    285878-A                                                  2

Ylärungon suojalevyt                                                    285878-B                                                   2

Alarungon armisuojat                                                   285880                                                      3

Alarungon suojalevyt                                                    295258-1                                                   2

Alarungon suojalevyt                                                    295258-2                                                   1

Suojalevyjen kannatin                                                   447413                                                      12

Suojalevyjen aluslevyt                                                   704500231000                                         12

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         7001530318                                             12

Suojalevyjen kiinnitysmutterit                                     704202275000                                         3

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

42

GP-jälkimurskaimet

43

GP-jälkimurskaimet

GP330-karamurskain

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio                                                                         MM1006347                                             1                                      EC / C

Sisäkartio                                                                         MM1023776                                             1                                      M / MF / F

Ulkovaippa                                                                      MM1006351                                             1                                      EC

Ulkovaippa                                                                      MM1029744                                             1                                      C

Ulkovaippa                                                                      MM1051364                                             1                                      M

Ulkovaippa                                                                      MM1023778                                             1                                      MF

Ulkovaippa                                                                      MM1051248                                             1                                      F

Suojakartio                                                                      MM1024494                                             1                                      F / MF

Suojakartio (lisä)                                                             MM1025881                                             1                                      F / MF

Huippulaakeri                                                                 MM1011329                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          MM1101184                                             1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      7001530420                                             4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin O-rengas                                             703402104780                                         1

Huippulaakerin tiiviste                                                  MM1134614                                             1

Kara-akselin suojaholkki                                                MM0577438                                             1

Kartion kiristysmutteri                                                   MM1126450                                             1

Välirengas                                                                        MM0577429                                             1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640525200                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       447394                                                      1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                MM1004197                                             1

Ylärungon suojalevyt                                                    MM1131057                                             2

Ylärungon suojalevyt                                                    MM1131058                                             2

Suojalevyn kiinnitysruuvi                                              MM0417740                                             8

Suojalevyn kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         8

Suojalevyn holkki                                                           MM0531010                                             8

Alarungon armisuojat                                                   MM1106150                                             3

Alarungon suojalevyt                                                    MM1106062                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM1106126                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM1106041                                             1

Suojalevyjen kannatin                                                   MM0222800                                             3

Suojalevyjen kannatin                                                   MM1041496                                             3

Alarungon suojalevyt                                                    MM1102962                                             3

Suojalevyjen aluslevyt                                                   704207120000                                         6

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         7001530628                                             3

Suojalevyjen kiinnitysmutterit                                     704203927300                                         3

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

44

GP-jälkimurskaimet

45

GP-jälkimurskaimet

GP300

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G26-,20- ja 1812                                           N11920196                                               1                                      C / EC

Sisäkartio G13- ja 1012                                                  N11920192                                               1                                      M / MF

Ulkovaippa G18- ja G1012                                            N11920194                                               1                                      C / MF

Ulkovaippa G1312 ja G2012                                         N11920195                                               1                                      M

Ulkovaippa G2612                                                         N11920197                                               1                                      EC

Ulkovaippa G18- ja 1012 uusi                                      N11905094                                               1                                      C / MF

Ulkovaippa G20- ja 1312 uusi                                      MM0205078                                             1                                      C-os / M

Huippulaakeri                                                                 MM0278696                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          340082                                                      1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      7001530420                                             4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin tiiviste                                                  706302285600                                         1

Kara-akselin suojaholkki                                                341336                                                      1

Kartion kiristysmutteri                                                   292721                                                      1

Välirengas                                                                        446421                                                      1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640525200                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       447394                                                      1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                938379                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    MM0317261                                             2

Ylärungon armisuojien kiinnityspultit                        7001530626                                             4

Ylärungon armisuojien kiinnitys aluslevyt                 404405903000                                         4

Ylärungon suojalevyt                                                    MM0317266                                             4

Ylärungon suojalevyt                                                    MM0317270                                             4

Suojalevyn kiinnitys aluslevy                                       404405902000                                         8

Suojalevyn kiinnitysmutteri                                         704203927240                                         8

Alarungon armisuojat                                                   292817                                                      3

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                                                                     18 kg

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

46

GP-jälkimurskaimet

47

GP-jälkimurskaimet

GP220

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio                                                                         MM0528576                                             1                                      EC

Sisäkartio                                                                         MM0542955                                             1                                      C / M

Sisäkartio                                                                         MM0566674                                             1                                      MF

Sisäkartio                                                                         MM0542884                                             1                                      F

Ulkovaippa                                                                      MM0528578                                             1                                      EC

Ulkovaippa                                                                      MM0581249                                             1                                      C

Ulkovaippa                                                                      MM0554568                                             1                                      M

Ulkovaippa                                                                      MM0542797                                             1                                      MF / F

Suojakartio                                                                      MM0554348                                             1                                      M

Suojakartio (lisä)                                                             MM0546145                                             1                                      MF / F

Huippulaakeri                                                                 MM0539639                                             1

Huippulaakerin suojahattu                                          MM0541046                                             1

Huippulaakerin kiinnitysruuvi                                      7001530420                                             4

Huippulaakerin lukkoaluslevy                                     406300555200                                         4

Huippulaakerin tiiviste                                                  MM1101131                                             1

Kara-akselin suojaholkki                                                MM0539993                                             1

Kartion kiristysmutteri                                                   MM0539789                                             1

Välirengas                                                                        MM0539783                                             1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949641830700                                         6

Ulkovaipan kiinnitys aluslevyt                                     704007190000                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927240                                         6

Pölytiiviste                                                                       932953                                                      1

Kara-akselin jalkalaakeri                                                941535                                                      1

Ylärungon armisuojat                                                    MM1055760                                             2

Ylärungon suojalevyt                                                    MM1054579                                             2

Ylärungon suojalevyt                                                    MM1055411                                             2

Suojalevyn kiinnitys aluslevy                                       404405903000                                         12

Suojalevyn kiinnitysmutteri                                         704203927300                                         10

Alarungon armisuojat                                                   MM0582860                                             3

Alarungon suojalevyt                                                    MM0539896                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM0539907                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    MM0539934                                             1

Suojalevyjen kannatin                                                   MM0539895                                             6

Suojalevyjen aluslevyt                                                   404405902000                                         6

Suojalevyjen kiinnitysruuvit                                         N01530514                                               6

Suojalevyjen kiinnitysmutterit                                     704203927240                                         6

Huippulaakerin rasva                                                     MM0422451                                             1                                      18 kg

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

48

GP-jälkimurskaimet

49

GP-jälkimurskaimet

GP11M

GP11F 

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G2211                                                             814318848600                                         1                                      EC

Sisäkartio G2211                                                             814390329800                                         1                                      EC +4mm

Sisäkartio G1811                                                             814320044100                                         1                                      C

Ulkovaippa G2211                                                         814318848700                                         1                                      EC

Ulkovaippa G1811                                                         814318675800                                         1                                      C

Nivellaakeri/huippulaakeri                                           705303976000                                         1

Huippulaakerin rasva                                                     MM0295313                                             1                                      18 kg

Huippulaakerin tiiviste                                                  949630438400                                         1

Pääakselin suojaholkki                                                   312150                                                      1

Kartion kiristysmutteri G22- ja 1811                           287930                                                      1                                      C / EC

Välirengas G2211                                                           447063                                                      1                                      EC

Välirengas G1811                                                           418658                                                      1                                      C

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640525200                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       949640515600                                         1                                      Rasvattava

Pölytiiviste                                                                       918601                                                      1                                      Polyuretaani

Ylärungon suojalevyt                                                    289003                                                      6

Alarungon armin suojalevy                                          849620315600                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          849620315500                                         1

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G20- ja G1211                                               814320044100                                         1                                      C / M

Sisäkartio G20- ja G1211                                               814390827200                                         1                                      C / M +7mm

Ulkovaippa G2011                                                         814328546000                                         1                                      C

ulkovaippa G1211                                                          814317177700                                         1                                      M

ulkovaippa G811                                                            814317171900                                         1                                      F

ulkovaippa G411                                                            814317169600                                         1                                      EF

Sisäkartio G8- ja G411                                                   814317169500                                         1                                      F / EF

Suojakartio, ulko G411                                                  285388                                                      1                                      F/EF

Huippulaakeri                                                                 705303976000                                         1

Huippulaakerin rasva                                                     MM0295313                                             1                                      18 kg

Huippulaakerin tiiviste                                                  949630438400                                         1

Pääakselin suojaholkki                                                   312150                                                      1

Kartion kiristysmutteri TR290x12                                287930                                                      1

Kartion kiristysmutteri M290x4                                   285342                                                      1

50

GP-jälkimurskaimet

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Välirengas                                                                        418658                                                      1                                      EC

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640525200                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       949640515600                                         1                                      Rasvattava

Pölytiiviste                                                                       918601                                                      1                                      Polyuretaani

Ylärungon suojalevyt                                                    285352-A                                                  2

Ylärungon suojalevyt                                                    285352-B                                                   2

Alarungon armin suojalevy                                          849620315600                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          849620315500                                         1

Alarungon armisuojat ja rungon suojalevyt tilattava sarjanumerolla.

51

GP-jälkimurskaimet

G2614, G1814, G1014

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G26-, 18-, 1014                                             814320041800                                         1                                      C/EC/MF

Sisäkartio, ylikoko G26-,18-,1014                                 814320042800                                         1                                      C/EC/MF os

Ulkovaippa G2614                                                         814310045400                                         1                                      EC

Ulkovaippa G1814                                                         814310044700                                         1                                      C

Ulkovaippa G1014                                                         814310046700                                         1                                      MF

Huippulaakerin tiiviste                                                  949640484900                                         1

Kartion kiristysmutteri                                                   949630751800                                         1

Välirengas                                                                        949640480200                                         1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640456002                                         8

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927360                                         8

Pölytiiviste                                                                       949640474100                                         1

Ylärungon suojalevyt                                                    849620640500                                         2

Ylärungon suojalevyt                                                    849620640501                                         2

Ylärungon suojalevyt                                                    849620640502                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          849616258900                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          849620640502                                         1

52

GP-jälkimurskaimet

G1810, G1010, G610

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio G18-,10                                                          814328552900                                         1

Ulkovaippa G1810                                                         814328552800                                         1

Ulkovaippa G1010                                                         814320042300                                         1

Huippulaakerin tiiviste                                                  949630438400                                         1

Kartion kiristysmutteri M290x4                                   849630434600                                         1

Kartion kiristysmutteri TR290x12                                949620396900                                         1

Välirengas                                                                        949640593900                                         1

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             949640525200                                         6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       704203927300                                         6

Pölytiiviste                                                                       949640515600                                         1

Ylärungon suojalevyt                                                    949630444701                                         2

Ylärungon suojalevyt                                                    949630444702                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          949620315600                                         2

Alarungon armin suojalevy                                          949620315500                                         1

53

Nordberg® HP™-sarjan 

kartiomurskaimen rakenne

16

14           13     12         11

15

19

20

21

22

23

24

25

18

17

54

HP-sarjan kartiomurskaimet

1

8

2

3

4

5

6

7

9

10

14           13     12         11

HP-murskaimen pääosat

  1   Sisäterän kiinnitysmutteri

  2   Syöttösuppilo

  3   Malja / Ylärunko

  4   Säätökehä

  5   Pallolaakeri

  6   Päärunko

  7   Painelaakeri

  8   Ylempi pronssiholkki

  9   Käyttöakseli

10   Käyttöakselin holkit

11   Lautas- ja pinionpyörä

12   Pääakseli

13   Epäkeskoakselin tukilaakeri

14   Epäkeskoakselin suoja

15   Suojasylinterit

16   Epäkeskoholkki

17   Epäkeskoakseli

18   Alempi pronssiholkki

19   Tukikartio

20   Sisäterä

21   Ulkoterä

22   Hydraulinen säätömoottori

23   Lukitussylinterit

24   Välirengas

25   Tukikartion suojahattu

55

HP-sarjan kartiomurskaimet

HP200

HP300

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio STD                                                                 7055308001                                             1                                      F / M / C

Vaippa STD hieno                                                           N55208141                                               1                                      F

Vaippa STD medium                                                      N55208139                                               1                                      M

Vaippa STD karkea                                                         N55208136                                               1                                      C

Tukikartion suojahattu                                                  N65558054                                               1

Kiinnitysmassa                                                                N08010111                                               2                                      20 kg

Tukikartion suojahatun kiinnityspultti                       7001530623                                             1

Tukikartion suojahatun kiinnitys aluslevy                  7001632030                                             1

Tukikartion suojahatun kiinnitys tiiviste                    7008010040                                             1

Kartion kiristysmutteri                                                   7041068006                                             1

Välirengas                                                                        1063914005                                             1

Vastapainon vuoraus                                                     7022072000                                             1

Ulkovaipan kiinnityskiilat                                              1086342201                                             6

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             7088463250                                             6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       1051483199                                             6

Ulkovaipan kiinnitys aluslaatat                                    1070516700                                             6

Suojasylinteri                                                                   7088010081                                             6

Alarungon armisuojat                                                   1038067315                                             2

Käyttöakselin armin suojalevy                                     7022102250                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    1048512826                                             1

Alarungon U-tiiviste                                                      1063518780                                             1

Alarungon U-tiiviste liima                                             MM0379675                                             1

Alarungon U-tiiviste liiman kiihdytin                          MM0375179                                             1

Tukikartion T-tiiviste                                                       1063518480                                             1

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Sisäkartio SH/STD                                                           N55308267                                               1                                      F / M / C

Vaippa STD hieno                                                           N55208282                                               1                                      F

Vaippa STD medium                                                      N55208281                                               1                                      M

Vaippa STD karkea                                                         N55208280                                               1                                      C

Tukikartion suojahattu                                                  N65558321                                               1

Kiinnitysmassa                                                                N08010111                                               6                                      60 kg

Tukikartion suojahatun kiinnityspultti                       7001530623                                             1

Tukikartion suojahatun kiinnitys aluslevy                  7001632030                                             1

Tukikartion suojahatun kiinnitys tiiviste                    7008010040                                             1

Kartion kiristysmutteri                                                   7041068005                                             1

56

HP-sarjan kartiomurskaimet

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä                              Kita / Kammio

Välirengas                                                                        1063914652                                             1

Ulkovaipan kiinnityskiilat                                              1086342700                                             6

Vastapainon vuoraus                                                     1038018155                                             1

Ulkovaipan kiinnityskiilojen varmistussokka             7001612062                                             6

Ulkovaipan kiinnityspultit                                             1019578065                                             6

Ulkovaipan kiinnitysmutterit                                       1051483199                                             6

Ulkovaipan kiinnitys aluslevyt                                     1070516700                                             6

Ulkovaipan kiinnitys aluslevyt                                     N27093035                                               6

Suojasylinteri                                                                   1093030108                                             1

Suojasylinterin akku                                                       7002445612                                             1

Alarungon armisuojat                                                   7022102502                                             3

Käyttöakselin armin suojalevy 1                                  7022102501                                             1

Käyttöakselin armin suojalevy 2                                  7022102500                                             1

Alarungon suojalevyt                                                    7021900301                                             1                                      sarja

Alarungon U-tiiviste                                                      1063518815                                             1

Alarungon U-tiiviste liima                                             MM0379675                                             1

Alarungon U-tiiviste liiman kiihdytin                          MM0375179                                             1

Tukikartion T-tiiviste                                                       1063518725                                             1

57

Syöttöputki

Syöttöaukon kehä

Kammiorengas

Jakolevy

Roottorin kärkipala

Sähkömoottori

Jättölevy

Alempi kulutuslevy

Murskauskammion 

kulmatuki

Murskauskammion 

reunarengas

Alarungon 

kulumissuoja

Rasvan jakaja

Kiilahihnan 

kiristystanko

Moottoripeti

Alarungon 

kulutuslevyt

Murskaimen 

alarunko

Syöttöputken kannatin

Syöttöputken pidinlevy

Jousikahva

Syötön säätölaite

Barmac®

-keskipakomurskaimen rakenne

58

Syötön säätölaite

Ohivirtauksen säätölevy

Pölynsuojakumi

Syöttösuppilo

Syötön hajotinlevy

Ylärunko

Syötön säätölevy

Murskauskammio

Ylärungon nostin

Kulutushelma

Ylempi kulutuslevy

Roottorin runko

Kärkipalan/kammion 

kulutuslevy

Huolto- ja 

tarkastusovi

Tarkastusoven saranat

Voimansiirron 

suojakotelo

Tarkistusaukon 

kansi

Käyttöakseli

Barmac-keskipakomurskaimet

59

Barmac-keskipakomurskaimet

B9100, 990 DTR

Kuvaus                                                                                              Osanumero                                        Määrä                       Kita / Kammio

Roottori 990 DTR nro:1                                                               MM0407477                                      1                                Ilman kulutusosia

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007B                                      1                                B9100

Roottorin syöttöputki nro:3                                                      B962S7040B                                      1

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120C                                      1                                Kartio

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120B                                      1                                Matala

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120E                                      1                                Raskas kartio

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120F                                      1                                2-os. kartio

Jakajalevyn kiinnityspultti nro:5                                               7001530521                                      1

Roottorin syöttörengas nro:6                                                    B96394030E                                      1

Roottorin ylemmät kulutuspalat nro:7                                    B96394135A                                      1                                Sarja

Roottorin alemmat kulutuspalat nro:8                                    B96394140A                                      1                                Sarja

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049E                                      3                                Keltainen EX-kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049G                                     3                                Punainen / kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049I                                       3                                Ruskea EX-kova, EXL

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049K                                      3                                Violetti kova, EXL

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049M                                     3                                Valkoinen EX-kova, EXT

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049O                                     3                                Hopea kova, EXT

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049Q                                     3                                Oranssi EXL

Roottorin keskikärkikulutuspalat nro:10                                 B96394150O                                     2                                Sarja

Roottorin ulompi keskikärkikulutuspalat nro:10                   B96394150N                                     4                                Sarja

Roottorin kärkikulutuspalojen kiinnityspultit nro:11            B96394150O/B                                 3                                Sarja

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B90394255B                                      1                                Tungsten Leveä

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B90394055A                                      1                                Kapea

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B90394055B                                      1                                Leveä

Roottorin varmistuskärkikulutuspalat nro:13                         B90394060A                                      1                                Lyhyt / sarja

Roottorin varmistuskärkikulutuspalat nro:13                         B90394060B                                      1                                Lyhyt / sarja

60

Barmac-keskipakomurskaimet

61

Barmac-keskipakomurskaimet

B9100, B7150, 840 Orange

Kuvaus                                                                                              Osanumero                                        Määrä                       Kita / Kammio

Roottori RC840 Orange nro:1                                                   MM0407480                                      1                                Ilman kulutusosia

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007A                                      1                                B7150

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007B                                      1                                B9100

Roottorin syöttöputki nro:3                                                      B962S7040B                                      1

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120B                                      1                                Matala

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120C                                      1                                Kartio

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120E                                      1                                Raskas kartio

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120F                                      1                                2-os.

Jakajalevyn kiinnityspultti nro:5                                               7001530521                                      1                                Sarja

Roottorin ylemmät kulutuspalat nro:6                                    MM0401051                                      1                                Sarja

Roottorin alemmat kulutuspalat nro:7                                    MM0401052                                      1                                Sarja

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:8                          MM0401060                                      3                                Musta XL , Kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:8                          MM0401061                                      3                                Vihreä XL, X-Kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:8                          MM0401062                                      3                                Oranssi XL, XX-Kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:8                          MM0401063                                      3                                Punainen SL , Kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:8                          MM0401064                                      3                                Keltainen SL , X-Kova

Roottorin kärkikulutuspalat nro:9                                            MM0401066                                      3                                Sarja

Roottorin kärkikulutuspalojen kiinnitystangot nro:10         MM0401067                                      6                                Sarja

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:11                            B90394055A                                      1                                Kapea

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:11                            B90394055B                                      1                                Leveä

Roottorin kammion varmistuskärkikulutuspalat nro:12      MM0401068                                      1                                Sarja

62

Barmac-keskipakomurskaimet

63

Barmac-keskipakomurskaimet

B9100, B7150, 840 DTR

Kuvaus                                                                                              Osanumero                                        Määrä                       Kita / Kammio

Roottori RC840 Deep nro:1                                                       MM0407475                                      1                                Ilman kulutusosia

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007A                                      1                                B7150

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007B                                      1                                B9100

Roottorin syöttöputki nro:3                                                      B962S7040B                                      1

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120E                                      1

Jakajalevyn kiinnityspultti nro:5                                               7001530521                                      1

Roottorin syöttörengas nro:6                                                    B96334030E                                      1

Roottorin ylemmät kulutuspalat nro:7                                    B96334135A                                      1                                Sarja

Roottorin alemmat kulutuspalat nro:8                                    B96334140A                                      1                                Sarja

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049O                                     3                                Kova / sarja

Roottorin kärkikulutuspalat nro:10                                          B96394150N                                     4                                Sarja

Roottorin kärkikulutuspalojen kiinnityspultit nro:11            B96394150O/B                                 3                                Sarja

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B90394055B                                      1                                Leveä

Roottorin varmistuskärkikulutuspalat nro:13                         B90394060A                                      1                                Lyhyt / sarja

Roottorin varmistuskärkikulutuspalat nro:14                         B96394060B                                      1                                Lyhyt / sarja

Roottorin keskikärkikulutuspalat nro:15                                 B96394150O                                     2                                Sarja

64

Barmac-keskipakomurskaimet

65

Barmac-keskipakomurskaimet

B9100, B7150, 840 Standard

Kuvaus                                                                                              Osanumero                                        Määrä                       Kita / Kammio

Roottori 840 Standard nro:1                                                      MM0407474                                      1                                Ilman kulutusosia

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007A                                      1                                B7150

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B96394007B                                      1                                B9100

Roottorin syöttöputki nro:3                                                      B962S7040B                                      1

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120B                                      1                                Matala

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120C                                      1                                Kartio

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120E                                      1                                Raskas kartio

Jakajalevy nro:4                                                                           B96394120F                                      1                                2-os.

Jakajalevyn kiinnityspultti nro:5                                               7001530521                                      1                                Sarja

Roottorin syöttörengas nro:6                                                    B96334030E                                      1                                Sarja

Roottorin ylemmät kulutuspalat nro:7                                    B96334135A                                      1                                Sarja

Roottorin alemmat kulutuspalat nro:8                                    B96334140A                                      1                                Sarja

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049E                                      2                                Keltainen EX-kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049G                                     2                                Punainen / kova

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049I                                       2                                Ruskea EX-kova, EXL

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049K                                      2                                Violetti kova, EXL

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049M                                     2                                Valkoinen EX-kova, EXT

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049O                                     2                                Hopea kova, EXT

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049Q                                     2                                Oranssi EXL

Roottorin kärkikulutuspalat nro:10                                          B96394150M                                     2                                Sarja

Roottorin kärkikulutuspalat nro:10                                          B96394150N                                     4                                Sarja

Roottorin kärkikulutuspalojen kiinnityspultit nro:11            B96394150O/B                                 2                                Sarja

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B96394055A                                      1                                Kapea

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B96394055B                                      1                                Leveä

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B96394055C                                      1                                Suora

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B96394255C                                      1                                Tungsten / suora

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B96394255F                                      1                                Tungsten 2

Roottorin kammion varmistuskärkikulutuspalat nro:13      B96394060B                                      1                                Sarja

66

Barmac-keskipakomurskaimet

67

Barmac-keskipakomurskaimet

B6150, 690 DTR

Kuvaus                                                                                              Osanumero                                        Määrä                       Kita / Kammio

Roottori 690 DTR nro:1                                                               MM0407471                                      1                                Ilman kulutusosia

Roottorin kartioholkki nro:2                                                      B69274007A                                      1

Roottorin syöttöputki nro:3                                                      B702S7040A                                      1

Jakajalevy nro:4                                                                           B69274120C                                      1                                Kartio

Jakajalevyn kiinnityspultti nro:5                                               7001530521                                      1

Roottorin syöttörengas nro:6                                                    B69274030F                                      1

Roottorin ylemmät kulutuspalat nro:7                                    B69274135A                                      1                                Sarja

Roottorin alemmat kulutuspalat nro:8                                    B69274140A                                      1                                Sarja

Roottorin kammion kärkikulutuspalat nro:9                          B96394049O                                     2                                Hopea, Kova EXT

Roottorin ulompi kärkikulutuspalat nro:10                            B96394150N                                     4                                Sarja

Roottorin kärkikulutuspalojen kiinnityspultit nro:11            B96394150O/B                                 2                                Sarja

Roottorin kammion kärkisäätölevyt nro:12                            B96394055B                                      1                                Leveä

Roottorin kammion varmistuskärkikulutuspalat nro:13      B96394060B                                      1                                Lyhyt / sarja

68

Barmac-keskipakomurskaimet

69

Nordberg® NP™-sarjan 

iskupalkkimurskaimen rakenne

Eturungon kulutuslevyt

Eturungon palkki

Roottori

Iskupalkkien lukituslaite

Iskupalkki

Roottorin turvalukitusreiät

Roottorin akseli

Iskupalkin sivulukitus

e

70

Nordberg® NP™-sarjan 

iskupalkkimurskaimet

Eturungon runko

Takarungon huoltoluukku

Takarunko

Asetuksen säädön 

suojaputki

1. rikkojalevyn  

asetuksen säätö

1. ja 2. rikkojalevyt

Kidan turvajouset

2. rikkojalevyn  

 asetuksen säätö

Takarungon kääntösarana

Eturungon avaussylinteri ja turva-aisa

71

NP-sarjan iskupalkkimurskaimet

NP1213

Kuvaus                                                                                                        Osanumero                                Määrä                      Kita / Kammio

Iskupalkin roottori                                                                               7074521250                               1                               Ilman kulutusosia

Vasara mangaani                                                                                 7062252506                               4

Vasara martensiitti                                                                               7062252508                               4

Vasara kromi                                                                                         7062252507                               4

Vasara xwin/martensiitti                                                                     N11953789                                4

Vasara xwin/kromi                                                                               MM0202164                               4

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 1                                     N22022583                                12

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 2                                     N22022584                                10

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 3                                     N22022585                                10

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 4                                     N22022734                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 5                                     N22022596                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 6                                     N22022588                                4

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 7                                     N22022733                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 8                                     N22022731                                6

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 9                                     N22022591                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 10                                  N22022592                                22

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 11                                  N22024129                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 12                                  N22023564                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 13                                  7022023234                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 14                                  N22025005                                1

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnityspultit nro:15      N01530416                                18

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnitysaluslevyt 

nro: 16

7001634020                               166

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnityspultit nro:17      N01530414                                148

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnityspultit nro:18      7001530516                               8

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnitysaluslevyt  

nro: 19

7001634024                               8

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 20                                  N22022732                                2

Iskuseinän rikkojalevy mangaani nro:1                                            7021921754                               16

Iskuseinän rikkojalevy kromi nro:1                                                   N21921759                                16

Rikkojalevyn kiinnityspultti nro: 2                                                     7088409508                               32

Rikkojalevyn kiinnitysaluslevy nro: 3                                                7074204500                               32

Rikkojalevyn kiinnitysaluslevy Elastinen nro: 4                               7001634036                               64

Rikkojalevyn kiinnitysmutteri nro: 5                                                 7001570036                               32

Roottorin iskupalkkien kiinnityskiila nro: 3                                      7032901768                               12

Roottorin iskupalkkien sovitekiinnike nro: 4                                   7027005255                               24

Roottorin iskupalkkien kiilojen kiinnityspultit nro: 5                     7001538488                               12

Roottorin iskupalkkien kiilojen kiinnitysmutterit nro: 6                704203927240                          12

72

NP-sarjan iskupalkkimurskaimet

Kuvaus                                                                                                        Osanumero                                Määrä                      Kita / Kammio

Roottorin iskupalkkien kiilojen kiinnitysmutterit nro: 38             N01563024                                12

Roottorin iskupalkkien kiilojen sivulevyt nro:7                               7024807266                               8

Roottorin iskupalkkien kiilojen sivulevyjen kiinnityspultit 

nro: 8

7001530520                               16

Roottorin iskupalkkien kiilojen sivulevyjen kiinnitysaluslevyt 

nro: 9

7001634024                               16

73

NP-sarjan iskupalkkimurskaimet

NP1315M

Kuvaus                                                                                                        Osanumero                                Määrä                      Kita / Kammio

Iskupalkin roottori                                                                               7074520513                               1                               Ilman kulutusosia

Vasara mangaani                                                                                 7062252760                               4

Vasara martensiitti                                                                               7062252762                               4

Vasara kromi                                                                                         7062252761                               4

Vasara xwin/martensiitti                                                                     MM0202165                               4

Vasara xwin/kromi                                                                               MM0202166                               4

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 1                                     7022023174                               10

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 2                                     7022023175                               6

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 3                                     7022023176                               10

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 4                                     7022023198                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 5                                     7022023199                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 6                                     7022023200                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 7                                     N22024184                                10

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 8                                     7022023202                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 9                                     7022023203                               6

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 10                                  7022023206                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 11                                  7022023533                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 12                                  7022023205                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 13                                  N22024136                                1

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 14                                  N22024182                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 15                                  N22024181                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 16                                  N22023263                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 17                                  N22024183                                2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 18                                  7022023204                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyt nro: 19                                  7022023207                               2

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnityspultit nro:20      N01530416                                146

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnitysaluslevyt 

nro: 21

7001634020                               146

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnityspultit nro:22      7001530618                               8

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnitysaluslaatta 

nro:23

7001624030                               8

Iskupalkki murskaimen kulutuslevyjen kiinnitys 

jousialuslevyt nro: 24

7001634030                               8

Iskuseinän rikkojalevy mangaani nro:1                                            7021922012                               16

Iskuseinän rikkojalevy kromi nro:1                                                   7021922014                               16

Rikkojalevyn kiinnityspultti nro: 2                                                     7088409508                               32

Rikkojalevyn kiinnitysaluslevy nro: 3                                                7074204502                               32

74

NP-sarjan iskupalkkimurskaimet

Kuvaus                                                                                                        Osanumero                                Määrä                      Kita / Kammio

Rikkojalevyn kiinnitysaluslevy Elastinen nro: 4                               7001634036                               64

Rikkojalevyn kiinnitysmutteri nro: 5                                                 7001570036                               32

Roottorin iskupalkkien kiinnityskiila nro:3                                       7032901769                               16

Roottorin iskupalkkien sovitekiinnike nro:4                                    7027005255                               32

Roottorin iskupalkkien kiilojen kiinnityspultit nro:5                      7001538488                               16

Roottorin iskupalkkien kiilojen kiinnitysmutterit nro:6                 704203927240                          16

Roottorin iskupalkkien kiilojen kiinnitysmutterit nro:29              N01563024                                16

Roottorin iskupalkkien kiilojen sivulevyt nro:7                               7024807266                               8

Roottorin iskupalkkien kiilojen sivulevyjen kiinnityspultit 

nro:8

7001530520                               16

Roottorin iskupalkkien kiilojen sivulevyjen kiinnitysaluslevyt 

nro:9

7001634024                               16

75

MB-sarjan vasara/puomi -yhdistelmät

MB293

MB302

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB293 Puomiston kokoonpano                                 MM0421080                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0387921                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0387925                                             1

Pistosylinteri                                                                    MM0319182                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0404188                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0411242                                             1

Kääntörungon hydrauliikkamoottori                         MM0387934                                             1

Kääntörungon vetohammasratas                               MM0387932                                             1

Kääntörungon vetohammasrattaan 

kiinnityspultti 

N01530104                                               1

Kääntörungon vetohammasrattaan 

kiinnitysaluslevy

MM0387933                                             1

MH400 Iskuvasara                                                          MM0414100                                             1

MH400 Iskuterä                                                              MM0394282                                             1                                      Tylppä

MH550 Iskuvasara                                                          MM0414101                                             1

MH550 Iskuterä                                                              MM0394401                                             1                                      Tylppä

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB302 Puomiston kokoonpano                                 MM0430215                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0416338                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0416337                                             1

Pistosylinteri                                                                    MM0301227                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0395671                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0411242                                             1

Kääntörungon hydrauliikkamoottori                         MM0395701                                             1

Kääntörungon vetohammasratas                               MM0396032                                             1

Kääntörungon vetohammasrattaan laakeri              MM0396033                                             1

MH400 Iskuvasara                                                          MM0414100                                             1

Iskuterä                                                                             MM0394282                                             1                                      Tylppä

76

MB-sarjan vasara/puomi -yhdistelmät

MB352

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB302 Puomiston kokoonpano                                 MM0430215                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0416338                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0416337                                             1

Pistosylinteri                                                                    MM0301227                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0395671                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0411242                                             1

Kääntörungon hydrauliikkamoottori                         MM0395701                                             1

Kääntörungon vetohammasratas                               MM0396032                                             1

Kääntörungon vetohammasrattaan laakeri              MM0396033                                             1

MH400 Iskuvasara                                                          MM0414100                                             1

Iskuterä                                                                             MM0394282                                             1                                      Tylppä

77

MB-sarjan vasara/puomi -yhdistelmät

MB432 

MB655

MB676

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB432 Puomiston kokoonpano                                 MM0409446                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0387186                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0387187                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0327646                                             1

Pistosylinteri                                                                    MM0327480                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0319182                                             1

Kääntösylinterit                                                              MM0411242                                             2

MH1100 Iskuvasara                                                        MM0409441                                             1

Iskuterä                                                                             MM0387357                                             1                                      Tylppä

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB655 Puomiston kokoonpano                                 MM0415134                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0425400                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0425446                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0425343                                             1

Pistosylinteri                                                                    MM0425401                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0295542                                             1

Kääntösylinterit                                                              MM0387986                                             2

MH1100 Iskuvasara                                                        MM0409441                                             1

Iskuterä                                                                             MM0387357                                             1                                      Tylppä

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB676 Puomiston kokoonpano                                 MM0413757                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0387402                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0387403                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0413773                                             1

Pistosylinteri                                                                    MM0413774                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0413775                                             1

Kääntösylinterit                                                              MM0295542                                             2

MH1750 Iskuvasara                                                        MM0413853                                             1

Iskuterä                                                                             MM0387469                                             1                                      Tylppä /pitkä

78

MB-sarjan vasara/puomi -yhdistelmät

MB1059

Kuvaus                                                                                 Osanumero                                               Määrä

MB1059 Puomiston kokoonpano                               MM0418777                                             1

Pääpuomi                                                                        MM0425669                                             1

Pistopuomi                                                                      MM0425803                                             1

Nostosylinteri                                                                  MM0425638                                             2

Pistosylinteri                                                                    MM0425670                                             1

Kallistussylinteri                                                              MM0413773                                             1

Käännön vaihdekokoonpano                                      MM0425640                                             2

MH2200 Iskuvasara                                                        MM0417071                                             1

Iskuterä                                                                             MM0426611                                             1                                      Tylppä /pitkä

79

CrusherPart NumberTypeChamberMaterial
H2800442.6197-01MantleBM1
H2800442.6197-02MantleBM2
H2800442.9569-01ConcaveECM1
H2800442.9569-02ConcaveECM2
H2800442.9586-01ConcaveMM1
H2800442.9586-02ConcaveMM2
H2800442.9585-01ConcaveMFM1
H2800442.9585-02ConcaveMFM2
H2800442.9587-01Mantle
M1
H2800442.9587-02Mantle
M2
H4800442.7225-01MantleAM1
H4800442.7225-02MantleAM2
H4800442.7230-01MantleBM1
H4800442.7230-02MantleBM2
H4800442.9073-01MantleHCM1
H4800442.9073-02MantleHCM2
H4800442.8039-01MantleEFM1
H4800442.8039-02MantleEFM2
H4800442.8417-01ConcaveFM1
H4800442.8417-02ConcaveFM2
H4800442.8419-01ConcaveMM1
H4800442.8419-02ConcaveMM2
H4800442.8418-01ConcaveMFM1
H4800442.8418-02ConcaveMFM2
H4800442.8420-01ConcaveMCM1
H4800442.8420-02ConcaveMCM2
H4800442.8421-01ConcaveCM1
H4800442.8421-02ConcaveCM2
H4800442.8416-01ConcaveEFM1
H4800442.8416-02ConcaveEFM2
H4800452.3027-01ConcaveECM1
H4800452.3027-02ConcaveECM2
JM806400.0474-001Wide Teech, WT(Z)STM1
JM806400.0474-002Wide Teech, WT(Z)STM2
JM806400.0465-001Corrugated(C)STM1
JM806400.0465-002Corrugated(C)STM2
JM806400.0464-001Corrugated(C)SWM1
JM806400.0464-002Corrugated(C)SWM2
JM80610.314.627.000Cheek PlateUpperM1
JM80610.314.628.000Cheek PlateLowerM1
JM907400.0483-001Wide Teech, WT(Z)STM1
JM907400.0483-002Wide Teech, WT(Z)STM2
JM907400.0417-001Corrugated(C)STM1
JM907400.0417-002Corrugated(C)STM2
JM907400.0418-001Corrugated(C)SWM1
JM907400.0418-002Corrugated(C)SWM2
JM90710.314.386.000Cheek PlateUpperM1
JM90710.314.404.000Cheek PlateLowerM1
JM1107400.1101-001Jaw platestationaryM1
JM1107400.1101-002Jaw platestationaryM2
JM1107400.1102-001Jaw plateswingM1
JM1107400.1102-002Jaw plateswingM2
JM1107400.0738-001Jaw plateswingM1
JM1107400.0738-002Jaw plateswingM2
JM1107400.0739-001Jaw platestationaryM1
JM1107400.0739-002Jaw platestationaryM2
JM1107400.2207-001Jaw plateswingM1
JM1107400.2207-002Jaw plateswingM2
JM110810.114.422.000Wide Teech, WT(Z)STM1
JM1108400.0437-001Coarse Corrugated(CC)STM1
JM1108400.0437-002Coarse Corrugated(CC)STM2
JM1108400.0433-001Coarse Corrugated(CC)SWM1
JM1108400.0433-002Coarse Corrugated(CC)SWM2
JM110810.314.262.000Cheek PlateUpperM1
JM110810.314.263.000Cheek PlateLowerM1
JM1206400.0484-001Wide Teech, WT(Z)STM1
JM1206400.0484-002Wide Teech, WT(Z)STM2
JM1206400.0415-001Corrugated(C)STM1
JM1206400.0415-002Corrugated(C)STM2
JM1206400.0414-001Corrugated(C)SWM1
JM1206400.0414-002Corrugated(C)SWM2
JM1208400.0411-001Wide Teech, WT(Z)STM1
JM1208400.0411-002Wide Teech, WT(Z)STM2
JM1208400.0425-001Coarse Corrugated(CC)STM1
JM1208400.0425-002Coarse Corrugated(CC)STM2
JM1208400.0420-001Coarse Corrugated(CC)SWM1
JM1208400.0420-002Coarse Corrugated(CC)SWM2
JM1208400.0412-001Heavy Duty(HD)SWM1
JM1208400.0412-002Heavy Duty(HD)SWM2
JM1208400.0413-001Heavy Duty(HD)STM1
JM1208400.0413-002Heavy Duty(HD)STM2
JM1208400.0420-001Corrugated(CC)SWM1
JM1208400.0420-002Corrugated(CC)SWM2
JM120810.314.262.000Cheek PlateUpperM1
JM120810.314.263.000Cheek PlateLowerM1
1107RJ400.0639-001Cheek Plate
M1
JM1211400.2266-001Coarse Corrugated(CC)STM1
JM1211400.2266-002Coarse Corrugated(CC)STM2
JM1211400.0443-001Coarse Corrugated(CC)SWM1
JM1211400.0443-002Coarse Corrugated(CC)SWM2
JM1211400.0440-001Wide Wave(WW),ESTM1
JM1211400.0440-002Wide Wave(WW),ESTM2
JM1211400.0438-001Wide Wave(WW),ESWM1
JM1211400.0438-002Wide Wave(WW),ESWM2
JM1211402.4239-01Cheek PlateUpperM1
JM1211402.4635-01Cheek PlateLowerM1
JM1312400.0447-001Corrugated(C)STM1
JM1312400.0447-002Corrugated(C)STM2
JM1312400.0446-001Corrugated(C)SWM1
JM1312400.0446-002Corrugated(C)SWM2
JM1312400.0422-001Coarse Corrugated(CC)STM1
JM1312400.0422-002Coarse Corrugated(CC)STM2
JM1312400.0421-001Coarse Corrugated(CC)SWM1
JM1312400.0421-002Coarse Corrugated(CC)SWM2
JM1312400.0963-001Sharp Toothed(ST)STM1
JM1312400.0963-002Sharp Toothed(ST)STM2
JM1312400.0964-001Sharp Toothed(ST)SWM1
JM1312400.0964-002Sharp Toothed(ST)SWM2
JM131210.214.351.000Cheek PlateUpperM1
JM131210.214.352.000Cheek PlateLowerM1
JM1511400.0488-001Coarse Corrugated(CC)SWM1
JM1511400.0488-002Coarse Corrugated(CC)SWM2
JM1511400.0490-001Sharp Toothed(ST)STM1
JM1511400.0490-002Sharp Toothed(ST)STM2
JM1511400.0491-001Sharp Toothed(ST)SWM1
JM1511400.0491-002Sharp Toothed(ST)SWM2
JM1513400.0779-001Sharp Toothed(ST)STM1
JM1513400.0779-002Sharp Toothed(ST)STM2
JM1513400.0780-001Sharp Toothed(ST)SWM1
JM1513400.0780-002Sharp Toothed(ST)SWM2
CS430442.8485Cheek Plate
M1
CS420442.8550Cheek Plate
M1
CS430442.8484Cheek Plate
M1
CS440452.0274Cheek Plate
M1
CS440442.8115Cheek Plate
M1
CS440442.8099Cheek Plate
M1
CS430442.8470Concave
M1
CS440442.8114Concave
M1
CH420442.9584Concave
M1
CS440452.0273Concave
M1
CS440442.8070Concave
M1
CS420442.6789Concave
M1
S2800442.8464Concave
M1
CS440442.8098Concave
M1
CS440442.8089Concave
M1
CS430442.8478Concave
M1
CS430442.8471Concave
M1
CS430442.8477Concave
M1


C110C120 C125C130C140 C145 C150 C160
Tooth
    Profile
Movable
    /fixed
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Item Weight
    kg/lb
Quarry MovableN11918208 1866 / 4114MM0586425   (MM0521203) 2076 / 6083N119543532855 / 5190 MM10317422653 / 5847 MM0218048
MM02262782994 / 6598MM1110178 2950 / 6501N11924296 3646 / 8035
Fixed8143913125002193 / 4835MM05855422316 / 5104N119543432687 / 5922 MM10862042928 / 6453MM0218047 
MM0226277 3837 / 8456 MM10041043854 / 8494 N11924295 4475 / 9862
Super Grip
    + Quarry
MovableMM0534103 1907 / 4204MM0588282 2135 / 4705MM0285590 2385 / 5256MM1071843 2688 / 5924 MM0404574 
MM02267073128 / 6894 MM1011873 3424 / 7546 MM02191984310 / 9499
Fixed814391312500 2193 / 4835 MM0585542*2115 / 4661 N11954343 2687 / 5922 MM1086204*2928 / 6453MM0218047 
MM0226277 3837 / 8456 MM10041043854 / 8494N11924295*4933 / 10872
Super-
    teeth
Movable1046590661 1700 / 3750 MM05884502165 / 47711046590663 2000 / 4408 







N11953473 3652 / 8049
Fixed10465906601900 / 4188 MM0588449 2221 / 4895 1046590664 2600 / 5730







N11953466 4735 / 10435
MX MovableMM0376278 2005 / 4420MM1103860 2373 / 5230 MM10319382570 / 5664 

MM1122242 2891 / 6360





FixedMM0376280*2599 / 5730MM1103600 2731 / 6019 MM10317473349 / 7381

MM11222413723 / 8200





MX 


MM1137324  















MM1181336






































MM1172854






























































































































































































*比普通衬板厚22mm,注意最
    大紧边排料口也相应减小
*也可提供固定侧板,例如,
    超级夹型
MM0588280

*也可提供固定侧板,例如,
    超级夹型
MM1071842



*也可提供固定侧板,例如,
    超级夹型
MM0219197

No     Item                                                                          Assembly No.

1        Main Frame                                                                                                 1093080214

2        Adjustment Ring                                                                                         1093080129

     Clamping cylinders                                                                                1093070001

     Roller Assembly                                                                                    1094200192

3        Tramp Release                                                                                            1093080005

     Cylinder Assy.                                                                                       1093070045

     Tramp Rel Rod Assembly                                                                     1093075008

     Accumulator Assy.                                                                                1093085016

5        Countershaft Box                                                                                        1093080077

     RTD Assembly                                                                                      1094300638

7        Crusher Oil Piping                                                                                      1093080196

9        Eccentric                                                                                                     1093080144

10       Socket                                                                                                         1093080001

11       Head                                                                                                            1093080073

12       Feed Plate                                                                                                   1093070190

13       Liner                                                                                                           1093080112

14       Bowl                                                                                                            1093080117

15       Hopper                                                                                                        1093080121

20       Tools                                                                                                           1093080120

     Charging and Gauging Assy.                                                                 1094290423

21       Accessories                                                                                                 1093080081

     Pressure Transducer Assy.                                                                     1094300651

22       ID Plate                                                                                                       1093080145

23       Drive                                                                                                           1093080159

24       Cooler or Cooler & Piping                                                                         1093080216

PARTS BOOK INDEX

North American Palladium LTD.

SERIAL NO HP800189

2 of 3

No     Item                                                                          Assembly No.

29       Package Lube System                                                                                 1098200555

     Pkg Lube System General Arrangement                                               1098201204

     Pump & Motor                                                                                       1094360359

     Oil Pump                                                                                                1059428075

     Filter                                                                                                      1003877071

     RTD Assy.                                                                                             1094300637

32       Hydraulic Circuit                                                                                        1093080197

33       Vibration Sensor Assy.                                                                               1093080167

     Vibr. Monitor Syst. Mtg. & Clear. & Wiring                                        1094200325

34       Adjustment Mechanism                                                                              1093080215

     Hydraulic Drive                                                                                     1093085034

36       Power Unit                                                                                                  1094506610

     Power Unit Parts List                                                                             1094506611

     General Arrangement                                                                            1094000397

     Pushbutton Control Box                                                                        1094506051

     Wiring Schematic                                                                                  1093100065

     Hydraulic Schematic                                                                              1094000398

     Valve Module                                                                                        1083390657

     Pressure Switch Assy.                                                                           1083390659

38       Sole Plate Assembly                                                                                   1093070295

     Speed Monitor Assembly                                                                      1093100029

     Speed Monitor Wiring Diagram                                                            1093100030

46       Blower                                                                                                        1094300603

PARTS BOOK INDEX

North American Palladium LTD.

SERIAL NO HP800189

3 of 3

47       Cavity Level Sensor                                                                                   1094000393

     Automation Assembly                                                                           1093100115

     PLC Assembly                                                                                       1093100116

     Electrical Schematic                                                                              1093100117

     Jackshaft Assembly                                                                               1093080218


Date:2021/07/22